Login

Register

Login

Register

29.06.2021 Wtorek

Malujemy przyszłość Sępolna

Sępolno, kultowe „miasto-ogród” czekają w najbliższym czasie spore zmiany. Budowana tam Aleja Wielkiej Wyspy z pewnością wpłynie na osiedlowe przestrzenie. Warto już teraz o tym porozmawiać. W wakacje Lea Kazanecka-Olejnik chce dowiedzieć się, jak wyglądać może przyszłość tych miejsc według najmłodszych mieszkańców i mieszkanek osiedla.

„Chodź pomaluj swój świat” to seria warsztatów projektowych na którą zapraszamy dzieci i młodzież od 7 do 13 roku życia. Autorka pomysłu pokaże im, jak można myśleć o mieście, jak się nim bawić i w jaki sposób patrzeć na otoczenie, by stało się przestrzenią otwartą na nowe pomysły i działania.

Uczestnicy i uczestniczki plenerowych spotkań wspólnie z lokalnymi architektami spojrzą na historię, architekturę i potencjał kilku miejsc na Sępolnie. Wezmą na warsztat małe, zaniedbane, ale ważne dla mieszkańców przestrzenie. Obserwując znaną im okolicę spróbują nałożyć na nią własną wizję jej przyszłości – co w niej widzą? Co mogłoby się tam wydarzyć? Co chcieliby tam robić?

Poszukiwania odpowiedzi ułatwią mikropawilony zaprojektowane przez Koło Naukowe Politechniki Wrocławskiej InStructA. Te tymczasowe maszyny do patrzenia pomogą spojrzeć na miejsca z różnych perspektyw. Za pomocą materiałów plastycznych na przeźroczystych ścianach młodzi twórcy i twórczynie malować będą ilustracje przedstawiające ich wizje miejsca, w którym w danym momencie znajdował się będzie pawilon. Architektura przestanie być nietykalna – malujemy na pawilonach!

Konstrukcje staną na osiedlu w dwa lipcowe weekendy od godziny 13:00 do 16:00. 10 lipca spotkamy się przy piaskownicy zlokalizowanej przy ul. 8 Maja 58, a dzień później przeniesiemy się na skwerek przy ul. Mickiewicza 37. W kolejną sobotę (17 lipca) przyszłość malować będziemy w okolicy biblioteki przy ul. 8 Maja 26, a niedzielne popołudnie (18 lipca) spędzimy na skwerze przy ul. Dembowskiego 10.

Warsztaty poprowadzą Lea Kazanecka-Olejnik i Aleksandra Kozaczek. Udział w spotkaniach jest oczywiście bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: chodz.pomaluj@gmail.com

Każde spotkanie jest inne i niepowtarzalne – można zapisać się na dowolną liczbę warsztatów!

Harmonogram spotkań:

10.07, 13:00–16:00 | piaskownica przy ul. 8 Maja 58

11.07, 13:00–16:00 | skwer przy ul. Mickiewicza 37

17.07, 13:00–16:00 | biblioteka przy ul. 8 Maja 26

18.07, 13:00–16:00 | skwer przy ul. Dembowskiego 10

Zapraszamy do wspólnego malowania!

 

Partnerami działań są: Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Bartoszowice-Dąbie, Czasoprzestrzeń, Koło Naukowe Politechniki Wrocławskiej InStructA

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Mikrograntow

- Czytaj także

p:39116