Login

Register

Login

Register

27.10.2021 Środa

Mamy, zadbajcie o siebie z Mikrograntami!

Poprawa naszego dobrostanu to jeden z motywów przewodnich jesiennej odsłony Mikrograntów. Nic dziwnego, w końcu po półtora roku pandemii wszystkim nam przyda się chwila oddechu i regeneracji. Szczególnie kobietom, które prócz codziennych obowiązków domowo-pracowych, intensywnie spędzają czas z dziećmi. Z podobnego założenia wyszły Barbara i Justyna, które jesienią zapraszają karłowickie mamy do integracji i wspólnych działań poprawiających samopoczucie!

Za projektem Mamo, zadbaj o siebie. Warsztaty dla ciała i umysłu stoją dwie mamy: Barbara i Justyna, którym brakuje na osiedlu przestrzeni do spotkań i wymiany kobiecych doświadczeń związanych z rodzicielstwem. Odpowiedzią na te potrzeby jest pomysł cyklicznych wielowątkowych spotkań, które podzielone zostały na dwie części – plenerowe aktywności fizyczne, dzięki którym rozruszać będzie można swoje ciało oraz warsztaty psychologiczne, które dostarczą pozytywnej energii umysłowi. Obie aktywności będą możliwe także w języku angielskim! Wydarzenia będą też szansą, by zacieśnić pomiędzy mamami pozytywne relacje, które (mamy nadzieję) będą utrzymywały się również po zakończeniu warsztatów!

Coś dla ciała…

Część plenerowa odbywać będzie się w środowe przedpołudnia w parku Jana Kasprowicza. Podczas zajęć fitness karłowickie mamy będą miały okazję, by zadbać o kondycję fizyczną i dobre samopoczucie oraz dotlenić się na świeżym powietrzu. Dodatkowo poznają przestrzeń osiedla oraz nauczą się korzystania z ich sportowej i rekreacyjnej infrastruktury, co z pewnością przyda się również po zakończeniu cyklu spotkań. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Dusza – instruktorka fitness i trenerka personalna. Pierwsze spotkanie już 3 listopada o godzinie 9:30 (druga grupa zacznie o 10:30).

…i dla umysłu

Z kolei w poniedziałki zaplanowano cykl warsztatów psychologicznych, które będą przestrzenią wsparcia i wspólnej wymiany doświadczeń. Uczestniczki dowiedzą się więcej o tym, jak zadbać o swoje emocje, docenić siebie, radzić sobie w trudnym dla wszystkich czasie pandemii, a także odnaleźć równowagę w byciu sobą i byciu mamą. Tę część poprowadzi Katarzyna Kramek – trenerka empatycznej komunikacji, absolwentka Intensywnego Kursu NVC (porozumienie bez przemocy) w Akademii NVC w Warszawie. Pierwsze spotkanie dla umysłu odbędzie się 8 listopada w Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera, ul. Bałtycka 8. Chęć rozmowy w języku angielskim każda uczestniczka może zgłaszać przy zapisach.

Mamy, nadeszła pora, by zadbać o siebie!

Na warsztaty zapraszamy mamy (nie tylko) z Karłowic i Różanki, niezależnie od wieku waszego i waszych dzieci! Spotkania są tak zaplanowane, że dołączyć można zarówno indywidualnie jak i w towarzystwie najmłodszych pociech. Jeszcze raz podkreślamy, że wydarzenia są także otwarte d la mam nie posługujących się językiem polskim – obie trenerki mówią komunikatywnie po angielsku, a do tego na warsztatach psychologicznych (w razie potrzeby) będzie też tłumacz. Udział jest oczywiście bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe.

Zapisywać możecie się na adres: mamo.zadbaj@wp.pl możecie wybrać tylko jedną ścieżkę lub dołączyć do całego cyklu! Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Harmonogram spotkań:

Treningi fitness z wózkiem | Park Jana Kasprowicza

3, 10, 17, 24 listopada, 1, 8 grudnia (co środę) | do wyboru jedna z dwóch grup: 9:30-10:30 lub 10:30-11:30
Prowadzenie: Katarzyna Dusza

Warsztaty psychologiczne „Przytul siebie” | Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera, ul. Bałtycka 8

8, 15, 22, 29 listopada (co poniedziałek) | do wyboru jedna z dwóch grup 10:00-11:00 lub 11:15-12:15
Prowadzenie: Katarzyna Kramek

 

Partnerzy projektu: Centrum Aktywności Lokalnej Duosfera, Fundacja Emma 

Projekt realizowany w ramach Edycji 27. Mikrograntów.

 

- Czytaj także

p:41742