Login

Register

Login

Register

2.03.2018 Piątek

Marcowy Wrocławski Niezbędnik Kulturalny

Lada chwila rozpocznie się kalendarzowa wiosna, jednak już teraz można cieszyć się coraz dłuższym dniem i... zakazem handlu w niedzielę. Podobno wszystko dla naszego dobra: nie pozostaje nam nic innego, jak upatrywać w tym szansy na zwiększenie uczestnictwa w kulturze. Marcowe świątki, piątki czy niedziele zostały przez nas – jak co miesiąc – ujęte w ramy kalendarium wydarzeń kulturalnych, których – również jak co miesiąc – we Wrocławiu nie brakuje. 

27 marca jest Międzynarodowym Dniem Teatru, a z racji mającego miejsce w drugiej połowie miesiąca 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rozmawiamy z jego dyrektorem artystycznyn – Cezarym Studniakiem. Pretekstów do rozmów w marcu będzie wiele, a to choćby z powodu odbywających się AIR Wro Talks 3.0 i naboru do programu Mikrogranty (a co za tym idzie – konsultacji z zainteresowanymi złożeniem wniosku). W części publicystycznej z okazji Dnia Kobiet przyglądamy się również, jak modernistki Wrocław zaprojektowały, zaś z uwagi na Dzień św. Patryka zapraszamy na spacer szlakiem lokalnych browarów.

 

Wszystkie powyższe święta i wydarzenia są bez wątpienia okazją do złożenia życzeń, gratulacji bądź podzielenia się refleksją i właśnie o drobnych gestach spisanych akurat na drewnie przeczytacie w wywiadzie z twórcami Stolarni Kartek. Pod koniec marca czeka nas przestawianie zegarków o godzinę do przodu, a my – dla równowagi – w stałej rubryce Brzydki Wrocław zajrzymy w przeszłość, mianowicie do zakamarków dawnej jednostki wojskowej na Kępie Mieszczańskiej.

 

Drodzy Czytelnicy, pamiętajcie, że Czytelniczki 8 marca oprócz kwiatów chętnie dostaną bilet do kina czy teatru, więc „Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” służy radą i wyborem (co więcej, w marcu kulturalnie polecają Bente Kahan i Leszek Możdżer). Za zdrowie Pań, Panowie!

Poczytaj online

- Czytaj także

p:7804