Login

Register

Login

Register

28.10.2020 Środa

Miasto i Kultura: debathon – zmiana terminu

Wydarzenia ostatnich dni zachęciły nas do wzmożonej refleksji nad społeczną rolą kultury. Kryzys, o którym pragniemy rozmawiać w kontekście naszego sektora, dziś ma już zupełnie inny wymiar – dotyczy walki o wolność, godność i podstawowe prawa człowieka.

W gronie organizatorów, gości i prowadzących dyskusje w ramach planowanego na dziś wydarzenia od kilku dni rozmawiamy o etyce wydarzeń kulturalnych i o gestach wsparcia dla oddolnego ruchu społecznego, który wychodzi na ulice miast w całej Polsce. 

W przygotowania „Miasta i Kultury” jak co roku włożyliśmy wiele energii i pracy. Przygotowaliśmy dla Państwa przestrzeń do spotkania i rozmowy na temat naszego sektora i wyzwań, z którymi mierzymy się na co dzień. Wyczekiwaliśmy dzisiejszego dnia i cieszyliśmy się na myśl spotkaniu z Państwem. Nawet jeśli, z uwagi na okoliczności, mieliśmy to zrobić w Internecie.

Napięcia i ogromna ilość emocji, która towarzyszy nam na przestrzeni ostatnich dni nie sprzyja jednak rozmowie na tematy przez nas wybrane. Z oczywistych względów na pierwszy plan wysuwają się kwestie związane z wolnością wyboru i prawami człowieka, które stanowią dla nas podstawowe wartości, za którymi stoi świat kultury. 

Informujemy, że planowany na dziś debathon „Miasto i Kultura” nie odbędzie się w zapowiadanym terminie. Nowy podamy wkrótce. Dziękujemy za Państwa wsparcie i wyrozumiałość.

Zespół Strefy Kultury Wrocław

- Czytaj także

p:33856