Login

Register

Login

Register

18.07.2018 Środa

Kompromis motywem przewodnim konferencji „Miasto i Kultura”

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Nie ma miasta bez kultury, podobnie jak nie ma kultury bez miasta. Druga odsłona konferencji „Miasto i Kultura” stanowi kontynuację zeszłorocznej edycji, podczas której przedstawiliśmy różne aspekty ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Szczegółowy program tegorocznej edycji zostanie ogłoszony wkrótce, tymczasem pragniemy przedstawić Państwu temat, na którym skupimy w 2018.

Ideą przewodnią zaplanowanego na jesień wydarzenia będzie kompromis, o którym rozmawia się w kontekście społeczno-politycznym, biznesowym czy też relacyjnym, ale niezbyt często słyszymy o nim w kontekście przemysłów kultury. Nie mówimy głośno o trudach godzenia sztuki i marketingu, regulacji prawnych i realiów zarządzania kulturą, projektowania inkluzywnych przestrzeni i sytuacji versus rzeczywistości, w której funkcjonują producenci kultury. Nie rozpatrujemy kompromisu w kontekście współpracy międzysektorowej czy też budowania partnerstw pomiędzy skrajnie różnymi podmiotami, nie myślimy o nim rozwijając działania współtworzone z mieszkańcami naszych miast. Przede wszystkim nie idziemy na kompromis sami ze sobą, rezygnując z nadprodukcji projektów i koncentrując się na zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i prywatnym życiem. W trakcie „Miasta i Kultury” wspólnie przyjrzymy się trendom w zarządzaniu i produkcji kultury, dla których wspólnym mianownikiem ma być właśnie kompromis.

Na program konferencji złożą się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty, podczas których czołowi aktywiści i praktycy zaprezentują najbardziej inspirujące narzędzia i praktyki związane z inkluzywnością kultury i CCR (cultural corporate responsibility). Na konferencję zapraszamy w dniach 18-20 października 2018 r. do położonej w centrum Wrocławia Barbary, a także do Recepcji – nowej przestrzeni w ramach Strefy Kultury Wrocław.

- Czytaj także

p:11719