Login

Register

Login

Register

28.08.2019 Środa

Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom – tam znajdziecie pomoc w organizacji swojej inicjatywy!

Zastanawiacie się czy inicjatywa, z którą chcecie się zgłosić do Mikrograntów znajdzie odbiorców i odbiorczynie na Waszych osiedlach? Macie problem ze znalezieniem lokalnych specjalistów i specjalistek do prowadzenia spotkań w Waszym projekcie? A może po prostu szukacie miejsca, w którym można zorganizować warsztaty lub pokazy? Zanim zgłosicie swój projekt do kolejnej edycji Mikrograntów zapoznajcie się z listą miejsc rekomendowanych przez nas do współpracy. 

Razem z liderami i liderkami działań lokalnych stworzyłyśmy dla Was listę polecanych przez nas do współpracy (na różnych polach) punktów. Pomysł, który narodził się z konsultacji z mieszkańcami i mieszkankami, chcącymi złożyć swój pomysł do mikrograntowego naboru, a nie mającymi czasami zupełnie świadomości, że jest w mieście sporo miejsc, które realizują inicjatywy dla i z nimi. Że też mogą im pomóc w działaniach lub stać się do nich inspiracją.

Czym są Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom?

To lokalne centra, instytucje, filie bibliotek i siedziby organizacji pozarządowych, których specjaliści i specjalistki od dawna z nami współdziałają i mogą pomóc Wam rozwiązać Wasze wątpliwości. 

Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom, możecie poznać w naszym DOKUMENCIE, a dodatkowo znaleźć dzięki oznaczeniu ich specjalną nalepką-wlepką oraz plakatem-dyplomem z informacją w jakim zakresie będą one dla Was pomocne. Są to m. in. Stowarzyszenie Żółty Parasol – Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, Centrum Aktywności Tarnogaju CAT, siedziba Rady Osiedla Maślice czy Stara Piekarnia – kawiarnia i pracownia artystyczna.

Co możecie tam zrobić?

  • Włączyć się w działania prowadzone tam przez zespół lub innych mieszkańców i mieszkanki osiedla.
  • Poszukać porad i poznać możliwości wsparcia Waszych pomysłów na inicjatywy wpływające na Waszą okolicę.
  • Dowiedzieć się jak pomóc w prowadzonych na osiedlu aktywnościach – animacyjnych, edukacyjnych, kulturotwórczych, infrastrukturalnych i innych.
  • Zapoznać się z ofertą edukacyjną osiedla i miasta, która pomoże Wam uzyskać kompetencje niezbędne do ich realizacji.
  • Dowiedzieć się więcej o Mikrograntach – zarówno o projektach, które wspólnie realizowaliśmy, jak i działaniach, które w ramach naszego programu możecie z nami na swoim osiedlu, podwórku, ulicy czy interesującej Was przestrzeni współorganizować.

Z kolejnymi miejscami wrócimy do Was w kwietniu 2020 roku, tuż przed plenerowym naborem. Mamy nadzieję, że punktów otwartych na Wasze działania będzie do tego czasu jeszcze więcej!

 

Do zobaczenia w Miejscach Przyjaznych Mieszkańcom i Mieszkankom!

- Czytaj także

p:21491