15.01.2020 Środa

Mikrogranty 2020 – ruszają spotkania informacyjne przed naborem

Chcecie zorganizować warsztaty majsterkowania lub grę miejską na waszym osiedlu? Wspólnie z mieszkańcami odkurzyć mniej znane podwórkowe historie, przeprowadzić zajęcia muzyczne dla osób z waszej szkoły lub cykl spotkań edukacyjnych dla rodziców z dziećmi? Macie pomysł, jak wziąć miasto w wasze ręce?  Udział w Mikrograntach jest właśnie dla was!

Jeśli macie pytania lub wątpliwości, chcecie poznać szczegóły naboru (najważniejsze terminy i zasady współpracy oraz formularz wniosku) i nowości, które w tym roku wprowadzimy do programu to koniecznie przyjdźcie na otwarte spotkania informacyjne:

• 20.01, 17:30 | Barbara (ul. Świdnicka 8B) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 23.01, 18:00 | MBP, Filia nr 7 (ul. Suwalska 5) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 27.01, 17:00 | MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 28.01, 17:00 | Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65) | Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 29.01, 17:00 | Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim (ul. Prądzyńskiego 39a) | Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 30.01, 17:00 | MBP, Filia nr 11/FAMA (ul. Bolesława Krzywoustego 286) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 4.02, 17:00 | MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105) | Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych

Nabór rusza 1 lutego

Poszukiwanie nowych propozycji na osiedlowe działania w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 lutego. Wnioski składać można do jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności lub tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 000 zł brutto) oraz dla nieformalnych grup młodzieżowych (w wieku od 13 do 21 lat)

We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław lub Fundacją Umbrella, macie szansę na zrealizowanie projektów z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej i edukacji oraz pomysłów na działania związane z różnymi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Wybrane inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Dokumenty i materiały informacyjne

Szczegóły oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze), informacje o bieżących działaniach oraz realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek znajdziecie na naszych stronach:

Do zobaczenia w mieście!

///

Mikrogranty

To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Znajdziecie nas również na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty