Login

Register

Login

Register

4.04.2018 Środa

Mikrogranty: majowy nabór w plenerowej odsłonie

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na kolejny nabór Mikrograntów w tym roku! Od połowy kwietnia rozpoczną się spotkania informacyjne, które pozwolą projektodawcom przygotować się do majowej, specjalnej edycji Programu.

Mikrogranty w plenerze
Myślicie o sąsiedzkim pikniku na Pawłowicach albo historycznym spacerze po dawnej dzielnicy Fabryczna? Chcecie zorganizować plenerowe warsztaty fotograficzne aktywnych seniorów na Gajowicach lub wspólnie szukać tajemnic osiedla w czasie gry miejskiej na Kleczkowie? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Od 1 do 15 maja możecie zgłaszać Wasze pomysły na działania plenerowe. Dzięki kolejnemu naborowi do Mikrograntów wspólnie przekonamy się, że Wrocław ma do zaoferowania wiele otwartych, zielonych przestrzeni, w których można realizować swoje inicjatywy. Chcemy wyjść z Wami w plener, cieszyć się słońcem, zielenią i spędzać czas w parkach, na skwerach, placach czy podwórkach… Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie rekreacyjne miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w zielonym parku lub w podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić?

W ramach majowego naboru zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie mocno rekomendujemy Wam wykorzystanie miejsc i obiektów, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dokumenty niezbędne do przygotowania się do majowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) zostaną ogłoszone po 9 kwietnia.

Spotkania informacyjne i konsultacje dla mieszkańców
O szczegółach każdej ze ścieżek oraz specjalnym, plenerowym naborze, który potrwa od 1 do 15 maja (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy), przedstawiciele Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella opowiedzą na odbywających się w kwietniu i maju spotkaniach informacyjnych:
12.04, 17:30 – Sektor 3 (Legnicka 65) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe 
16.04, 17:30 – MBP, Filia nr 1 (Sztabowa 98) / Mikrogranty
18.04, 17.30 – Stowarzyszenie Tratwa (Probusa 9) – Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
19.04, 17:30 – FAMA (Krzywoustego 286) – Mikrogranty
21.04, 11:00 – Publiczne Przedszkole Pitagoras (Piękna 56j) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
25.04, 17.30 – CK Zamek (pl. Świętojański 1) – Mikrogranty
26.04, 18.30 – Zajezdnia Dąbie/Czasoprzestrzeń (Tramwajowa 1/3) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
11.05, 17.30 – Barbara (Świdnicka 8B) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.
Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.
Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Lista załączników
CO/JAK/KIEDY – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Mapa obszarów – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Najważniejsze terminy – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
FAQ_pytania i odpowiedzi_Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Lista projektów WBO_Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Karta Obszarów Zielonych_Mikrogranty_Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Zarządzenie Dyrektora SKW_Mikrogranty_NABÓR II_ Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Regulamin z załącznikami_Mikrogranty_ Edycja 17. – specjalna, maj 2018

Więcej na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:9103