Login
Register

Login
Register

11.02.2019 Poniedziałek

Ostatni dzwonek na złożenie projektu! Mikrogranty na finiszu

Macie już tylko 5 dni na złożenie swojej inicjatywy do Mikrograntów! Pierwszy nabór w tym roku kończymy 15 lutego. Dzwońcie, piszcie i konsultujcie się z nami przez wysłaniem projektu!

W ramach nowego naboru, który ruszył już 1 lutego, zapraszamy wszystkich chętnych wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie mocno rekomendujemy Wam wykorzystanie miejsc i obiektów, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekty  do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych będziemy przyjmować do 15 lutego.

Zgłaszać możecie je poprzez specjalne formularze dostępne na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty 

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i Edycji 19. zachęcamy Was (czyli pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do składania pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas (czyli Strefy Kultury Wrocław) nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 PLN brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne będzie dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Przed złożeniem swojego pomysłu możecie go z nami skonsultować:

  • ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych – mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72 wew. 400) lub na żywo – 11 – 15 lutego, godz. 17:00-19:00 w Barbara
  • ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych – 11, 13, 14 lutego, godz. 15:30 – 17:30; 12 lutego, godz. 16:00-18:00 w Centrum Sektor 3
  • ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych – każda środa, godz. 16.00-19.00 w Centrum Sektor 3

Wszystkich szczegółów oraz dokumentów niezbędnych do przygotowania się do lutowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze), który w Mikrograntach dla osób fizycznych i grup nieformalnych oraz w Mikrograntach NGO potrwa od 1 do 15 lutego, a w Mikrograntach młodzieżowych od 1 do 28 lutego, bieżących działaniach, realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek możecie dowiedzieć się na naszych stronach:

📢 Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty oraz TUTAJ

📢 Mikrogranty NGO, czyli ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

📢 Mikrogranty młodzieżowe, czyli ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Na Wasze pomysły czekamy do 15 lutego! Ponad 30 zwycięskich projektów z każdej ze ścieżek poznacie do 15 marca.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

- Czytaj także

p:16115