Login

Register

Login

Register

27.02.2018 Wtorek

Mikrogranty – już w czwartek rusza marcowy nabór!

Chcesz zorganizować grę miejską na Fabrycznej lub sąsiedzki piknik na Psim Polu? A może wraz ze swoim stowarzyszeniem chciał(a)byś stworzyć warsztaty dla mieszkańców swojego osiedla? Masz pomysł, by wziąć osiedle w swoje ręce? Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły na działania na terenie Wrocławia!

1 marca rusza nabór do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Mamy już dla Was pełen pakiet dokumentów i informacji!

Od 1 do 15 marca będziecie mogli wypełniać i przesyłać do nas Wasze pomysły elektronicznie przez generatory dostępne pod adresem: https://www.wroclaw.pl/mikrogranty/. Nie spóźnijcie się ze swoimi inicjatywami!

Od 2018 roku stworzyliśmy w Mikrograntach trzy ścieżki, w ramach których możecie realizować swoje działania. Informacje na temat każdej z nich, regulaminy oraz zasady naboru i realizacji projektów znajdziecie na naszych stronach internetowych:

Zapraszamy także wciąż trwające lutowe spotkania informacyjne, podczas których opowiemy Wam o Programie i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania:

  • 02, 17:30 | Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1/3) | Mikrogranty NGO
  • 02, 17:30 | Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1/3) | Mikrogranty

Jesteśmy też dla Was dostępni(e) na naszych konsultacjach:

  • Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: od poniedziałku do piątku w okresie trwania naboru 1-2, 5-9, 12-15 marca
    17:00-19:00, Barbara, ul. Świdnicka 8B
  • Mikrogranty NGO: wtorki, godz. 13:00- 16:00 oraz środy i czwartki, godz. 16:00- 19:00 w Sektorze 3, ul.Legnicka 65
  • Mikrogranty młodzieżowe: każda środa od 1 marca, 16.00-19.00 w Sektorze 3, ul.Legnicka 65.

A 5.03 zapraszamy o 17:30 do Barbary (ul. Świdnicka 8B) na spotkanie informacyjne ostatniej szansy dla każdej ze ścieżek, które połączone będzie z konsultacjami Waszych pomysłów.

 Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas też na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty 
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, działania z zakresu animacji, edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne dla nas jest wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:7543