Login

Register

Login

Register

11.04.2018 Środa

Mikrogranty w plenerze: publikujemy dokumenty do majowej Edycji 17.

Myślicie o sąsiedzkim pikniku na Pawłowicach albo historycznym spacerze po dawnej dzielnicy Fabryczna? Chcecie zorganizować plenerowe warsztaty fotograficzne aktywnych seniorów na Gajowicach lub wspólnie szukać tajemnic osiedla w czasie gry miejskiej na Kleczkowie? Zgłoście swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! W plenerze.

Od 1 do 15 maja możecie zgłaszać pomysły na działania plenerowe. W ramach Edycji 17. – specjalnej zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do realizacji we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. W nadchodzącej edycji wspólnie przekonamy się, że Wrocław ma do zaoferowania wiele otwartych, zielonych przestrzeni, w których można realizować swoje inicjatywy. Chcemy wyjść z Wami w plener, cieszyć się słońcem, zielenią i spędzać czas w parkach, na skwerach, placach czy podwórkach.

Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie rekreacyjne miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w zielonym parku lub w podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? 

Udostępniamy Wam wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych – regulamin wraz z załącznikami, Mikrogranty „krok po kroku”, Kartę Obszarów Zielonych, listę najczęściej zadawanych pytań, listę zrealizowanych projektów WBO, za wykorzystanie których macie szansę otrzymać dodatkowe punkty, infografiki, mapę obszarów, na których możecie planować swoje działania. Szukajcie ich poniżej w załącznikach oraz TUTAJ.

Do 15 maja będziemy czekać na Wasze pomysły, wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie na obszarach rekreacyjnych poza osiedlem Stare Miasto.

 O szczegółach opowiemy na odbywających się w kwietniu i maju spotkaniach informacyjnych:

12.04, 17:30 – Sektor 3 (Legnicka 65)
16.04, 17:30 – MBP, Filia nr 1 (Sztabowa 98)
19.04, 17:30 – FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne (Krzywoustego 286)
21.04, 11:00 – Publiczne Przedszkole Pitagoras (Piękna 56j) / Tarnogajski Pchli Targ
25.04, 17.30 – Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1)
26.04, 18.30 – Zajezdnia Dąbie/Czasoprzestrzeń (Tramwajowa 1/3)
11.05, 17.30 – Barbara (Świdnicka 8B)

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Do zobaczenia w mieście!

Lista załączników
CO/JAK/KIEDY – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Mapa obszarów – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Najważniejsze terminy – Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
FAQ_pytania i odpowiedzi_Mikrogranty | Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Karta Obszarów Zielonych_Mikrogranty_Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Zarządzenie Dyrektora SKW_Mikrogranty_NABÓR II_ Edycja 17. – specjalna, maj 2018
Regulamin z załącznikami_Mikrogranty_ Edycja 17. – specjalna, maj 2018

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

- Czytaj także

p:9260