13.05.2019 Poniedziałek

Ostatni dzwonek na wystartowanie w plenerowym naborze Mikrograntów!

Jeszcze tylko do środy, 15 maja możecie zgłaszać swoje pomysły na letnie inicjatywy we Wrocławiu na otwartych przestrzeniach – w parkach, na podwórkach, zieleńcach, skwerach, wałach czy ogródkach. Prześlijcie nam swój pomysł i działajcie z nami w wakacje w mieście!

Warsztaty ogrodnicze, majsterkowanie na świeżym powietrzu, plenerowe kino połączone z sąsiedzką kolacją, wspólne muzykowanie czy potańcówki międzypokoleniowe – czekamy na Wasze pomysły na letnie aktywności! Spotkajcie się z nami i skonsultujcie swoje pomysły przed złożeniem.

1 maja ruszyłyśmy z naborem do Edycji 20. Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Projekty od osób fizycznych i grup nieformalnych będziemy przyjmować już tylko do 15 maja.

Zgłaszać możecie je poprzez FORMULARZ.

Od tej edycji możecie swoje pomysły przed ostatecznym złożeniem wielokrotnie modyfikować w naszym systemie. Warto do nas napisać lub spotkać się z nami i skonsultować swoje pomysły przed ich wysłaniem

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i Edycji 20. zachęcamy Was (czyli pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do składania pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas (czyli Strefy Kultury Wrocław) nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 PLN brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne będzie dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto oraz ulokowanie ich na otwartych przestrzeniach – w parkach, zieleńcach, na skwerach, podwórkach, wałach czy ogródkach!

Dokumentów obowiązujących w Edycji 20. szukajcie TUTAJ. Zajrzyjcie do regulaminu, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, listy terenów zielonych we Wrocławiu, infografik i mapki z obszarami.

Jeśli macie jakieś pytania, skontaktujcie się z nami – mailowo wysyłając tekst projektu do naszego wglądu (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72 wew. 400) lub na żywo, odwiedzając nas od poniedziałku do środy włącznie w godzinach od 17:00 do 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

Na Wasze pomysły będziemy czekały do 15 maja! 10 zwycięskich projektów poznacie do 7 czerwca, a uczestniczyć w nich będziecie mogli i mogły już od końca czerwca do 31 października 2019 roku.

! Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Informacji szukajcie na stronach:

Mikrogranty NGO – ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

Mikrogranty młodzieżowe – ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Do zobaczenia w mieście! Do zobaczenia w plenerze!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

//

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2019 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 4.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.