Login

Register

Login

Register

2.09.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wrzesień, to już jesień!

Wrzesień to początek ostatniego w tym roku naboru do Mikrograntów. Nie zwalniamy jednak tempa z wydarzeniami w całym mieście. Z Nowego Dworu pojedziemy na Psie Pole, Lipę Piotrowską, Nadodrze Grabiszyn i Gajowice, aż do Polanowic!

Od 1 do 15 września przyjmujemy wnioski z Waszymi pomysłami na działania we Wrocławiu, które możecie realizować w ramach Mikrograntów! Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Biskupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce!

Między 3 a 5 września jesteśmy dla Was codziennie od 17:00 do 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) i konsultujemy Wasze inicjatywy. 6 września o godzinie 17:30 spotkamy się z Wami w Sektorze 3  na ostatnim spotkaniu informacyjnym – opowiemy o wszystkich szczegółach naboru.

A więcej o naborze i spotkaniach na Facebooku i na stronie www.

 

Grupa „Chcemy dobrze” planuje razem z mieszkańcami Nowego Dworu ukazać nową twarz osiedla w czasie kilku spotkań i warsztatów. O wszystkim opowie na spotkaniach informacyjnych. Pierwsze z nich już 6 września o godzinie 18.00 w MBP Filii nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10.

O kolejnych spotkaniach, warsztatach i innych wydarzeniach przeczytacie na FB grupy.

 

7 września w CBK FAMA wspólnie z  grupą Gramy Razem rozpoczynamy nowy projekt „Stwórzmy razem Pieśń Psiego Pola”.  Na początek warsztaty z kreatywnego pisania, podczas których  uczestnicy, pod okiem prowadzącej, Justyny Rudnickiej, opracują tekst pieśni. Inspiracje stanowić będą opowieści mieszkańców: z czym kojarzy im się Psie Pole, jakie postaci, wydarzenia i miejsca są według nich znaczące?

Spotkania odbędą się 7 września w godzinach 16:00-18:00 oraz 8 września między 11:00-13:00 w FAMA Centrum biblioteczno-kulturalne na Psim Polu.

Więcej informacji na FB projektu, a zapisy pod mailem: piesn.psiepole@gmail.com.

 

7 września o 17:00 odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne projektu  „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska”. Będzie to jednodniowa gra miejska z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego, której scenariusz opracujemy wspólnie na trzech spotkaniach organizacyjnych. Zbieramy 12-14 osobową grupę, która na swoich rowerach lub na rowerach miejskich chce aktywnie spędzić czas biorąc udział w konkurencjach, a przy okazji poznać historię i przyrodę odwiedzanych miejsc.

Spotkania organizacyjne dla wszystkich, którzy chcą wziąć w planowaniu gry odbędą się 7 i 14 września w Kawiarni Sąsiedzkiej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 17:00

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy: rodziców z dziećmi, dziadków i opiekunów z wnukami.
Więcej informacji na fanpage’u Którędy Droga i pod adresem: sylwia.magdalena.swierczynska@gmail.com.

Zaczynamy też cykl warsztatów prowadzących przez magiczną drogę kreatywnego pisania oraz tworzenia kolaży do wydania gazetki osiedlowej Lipy Piotrowskiej. „To nie lipa, czyli nie ma lipy bez Lipy” to inicjatywa Agnieszki Stolarczyk, mieszkanki osiedla, która chce wraz z sąsiadami stworzyć pierwszą publikację o bieżących sprawach Lipy.

8 września o 11.00 zapraszamy na warsztaty szycia zabawek dla dzieci do siedziby RO Lipa Piotrowska przy ul. Tymiankowej 3.

Podczas warsztatów będziemy bawić się słowami, pobudzając twórcze zdolności. Poznamy techniki pisarskie, nauczymy się unikać sztampowych rozwiązań, a przede wszystkim zyskamy odwagę do kreatywnego posługiwania się językiem. Podczas trwania projektu będziemy mieli okazję poznać także graficzną stronę tworzenia gazetki. Warsztaty z kolażu prowadzone przez Ewę Służyńską – niesamowitą twórczynię min. Ołbińskiego ZINa – wprowadzą nas w tajemniczy świat grafiki, prowadząc przez proces twórczy, którego efekty przelejemy na papier definiując wygląd, a nawet fakturę naszej gazetki.

Dla najmłodszych również mamy przewidziane atrakcje. Grafika, tworzenie komiksu, rysowanie wymarzonych maskotek – to tylko zapowiedź wspaniałych trzech miesięcy zabawy, które na nie czekają.

Gdzie: budynek Rady Osiedla Lipa Piotrowska, ul. Tymiankowa 3.

Jak dojechać? 111 – przystanek Tymiankowa (1 minuta od budynku Rady) oraz 105 – przystanek Lipa Piotrowska (4 minuty od budynku Rady)

Więcej informacji w wydarzeniu na FB projektu i pod mailem: tonielipa.mikrogranty@gmail.com

 

Wieczorem kolejny Mikrokoncert na Nadodrzu. W sobotę8 września możecie wziąć udział w kolejnym kameralnym koncercie w jednej z tamtejszych kamienic. Tym razem zagra portugalski wokalista i gitarzysta, João de Sousa. Start o 19:00.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na koncert obowiązują zapisy.

Osoby zainteresowane udziałem w w muzycznym sąsiedzkim spotkaniu zapraszamy do kontaktu poprzez wysłanie wiadomości na jeden z adresów: siegleadrian@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl. W odpowiedzi otrzymacie lokalizację koncertu. O możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

9 września kończy się projekt „Miasto na planszy”. Czeka nas premiera osiedlowej gry planszowej stworzonej w trakcie dwumiesięcznych warsztatów oraz wielki piknik planszówkowy, na którym całymi rodzinami będziecie mogli zagrać w ulubione gry. Zaczynamy o 14:00 na skwerze przy  ul. Falzmanna (przy osiedlu TBS). W programie także konkursy, turnieje, kąciki warsztatowe i inne atrakcje!

Więcej informacji pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl i telefonem 785224160.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12499