8.10.2018 Poniedziałek

Mikrogranty – znamy zwycięskie projekty III naboru

Od 1 do 15 września wrocławianie zgłaszali, w trzecim i ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów, pomysły na oddolne, lokalne inicjatywy. Znamy już wyniki i wiemy, które projekty będziemy realizować jesienią i zimą z Wami w mieście.

We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe będą mogły od połowy października realizować łącznie 32 jesienno-zimowe projekty o charakterze lokalnym.

Ogólnomiejski Program Mikrogranty powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella. Każda ze ścieżek prowadziła osobne nabory, w ramach których eksperci zaproszeni do komisji oceniali 101 poprawnych formalnie inicjatyw.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych – Edycja 18. – specjalna, wrzesień 2018 r.

Z Waszych 52 pomysłów, które zostały przekazane do dwuetapowej oceny, niezależne, zewnętrzne komisje wybrały dziewięć zwycięskich projektów. W skład każdej z komisji wchodzili zaproszeni przez nas specjaliści – zarówno praktycy, jak i teoretycy lokalnych projektów animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych czy artystycznych.

Szczegółową ocenę wszystkich inicjatyw oraz opis zwycięskich projektów znajdziecie TUTAJ.

Mikrogranty NGO – III nabór 2018 r.

Do ścieżki dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) do oceny merytorycznej przekazano 32 wnioski. 12 z nich zostanie dofinansowanych kwotami od 5 do 10 tysięcy złotych brutto.

Szczegółowa ocena wszystkich inicjatyw oraz opisy zwycięskich projektów znajdziecie TUTAJ.

Mikrogranty młodzieżowe – III nabór 2018 r.

W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat, z których przynajmniej jedna musi być pełnoletnia, spłynęło 17 projektów. Dofinansowanie na poziomie 1 tysiąca złotych brutto otrzyma 11 inicjatyw.

Szczegółową ocenę wszystkich inicjatyw oraz opis 11 zwycięskich projektów znajdziecie TUTAJ.

Wciąż możecie aplikować w naborze ciągłym do ścieżki Mikrogranty młodzieżowe, a z kolejnymi naborami w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych oraz młodych NGO wracamy w 2019 roku.

Zapraszamy Was też na spotkanie inicjatorów wszystkich 9 projektów, które będą realizowane w ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych. 20 października, między 11.00 a 14.00 spotkamy się w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) na 7. Mikroagorze.