Login

Register

Login

Register

30.06.2020 Wtorek

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław: magiczne popołudnie z Kosami na Nadodrzu

Za pierwszym razem plany koncertowe pokrzyżowała nam pogoda. Tym razem Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław i zespołowi Kosy udało się zawitać na Nadodrze.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Mobilna Scena SKW kończy w tym tygodniu swoją działalność, a jedną z ostatnich realizacji był koncert zespołu Kosy, czyli akustycznego kwartetu żeńskiego, łączącego tradycyjne folkowe pieśni z miejskim klimatem. Kasia Pakosa, Anastazja Sosnowska, Aleksandra Gronowska, Katarzyna Szetela-Pękosz śmiało improwizowały przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych.

Kosy mają w repertuarze pieśni z Kurpii, Mazowsza i z okolic Dolnego Śląska, a na koncie II nagrodę na I Festiwalu Strażników Tradycji w Siedlęcinie oraz wyróżnienie i Nagrodę Publiczności na kultowym festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie. Ich współpraca z KulturZug zaowocowała serią świetnie przyjętych koncertów zagranych w Berlinie.

Przed nami już tylko wielki finał. Dziś o godz. 14:00 przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej zagra Natalia Lubrano. Koncert zadedykujemy pracownikom służby zdrowia, w podziękowaniu za ich ciężką pracę. Wokalistce towarzyszyć będą: Hubert Radoszko – gitara, Żenia Betliński – kontrabas oraz Filip Laszuk – perkusja.

Natalia Lubrano to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną. Szerszej publiczności znana z V edycji programu The Voice of Poland, gdzie dotarła do półfinału. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy zespołem Miloopa, z którym wydała cztery albumy. Udzieliła swojego głosu na prawie dwudziestu albumach innych muzyków. Obecnie Natalia pracuje nad swoim drugim albumem oraz intensywnie koncertuje w całym kraju. 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30491