Login

Register

Login

Register

23.06.2020 Wtorek

muHy zawitały na Mobilną Scenę Strefy Kultury Wrocław

Energiczne muHy zawojowały wrocławskie podwórka. Kolejnym przystankiem Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław było osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Zespół muHy w składzie: Bartek Matuszek – śpiew, Marcin Kąkalec – gitara, Bartek Resler – bas, Tomek Bojarski – klawisze oraz Michał Skwirowski – perkusja zagrał trzy – świetnie przyjęte – podwórkowe koncerty. Tym samym dołączył do artystów, którzy od kwietnia wraz z Mobilną Sceną Strefy Kultury Wrocław docierają z muzyką, teatrem, tańcem i innymi formami artystycznymi do mieszkańców Wrocławia. Na ich własnych podwórkach, miejskich skwerkach, pod balkonami i oknami.

Muzycy zespołu muHy poruszają się w obszarze rocka, ale wyróżnia ich jazzowo-bluesowa stylistyka i funkowe inspiracje. Ich największą mocą są koncerty na żywo. Surowe brzmienia przeplatane łagodnymi dźwiękami, pasja, energia oraz wizytówka zespołu – nieobliczalny Bartek Matuszek to elementy, dzięki którym grupa buduje klimat swoich występów i porywa publiczność. Skład powstał w 2005 roku i od razu wydał płytę demo „Samotna krowa”. Oryginalność grupy została zauważona m.in. przez Piotra Bukartyka, dzięki czemu ich twórczość była wielokrotnie prezentowana w audycji „Ładne kwiatki” w PR3. Ich debiutancki album zatytułowany po prostu „MUHY” ukazał się w 2012 roku.

Na kolejną odsłonę Mobilnej Sceny SKW wyjątkowo nie trzeba czekać do środy. Już dziś gościem projektu będzie Krzysztof Pełech, który należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści, nagrywał m.in. dla BBC. Na koncie ma 16 płyt i regularnie uczestniczy w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:30328