Login

Register

Login

Register

8.11.2019 Piątek

Na Brochowie rusza Domowy Zakład Fotograficzny

W listopadzie będziemy sąsiadować z artystami w Domowym Zakładzie Fotograficznym na Brochowie! Przez najbliższy miesiąc Agnieszka Pajączkowska i Piotr Spigiel zbierać będą rodzinne wspomnienia i zdjęcia brochowianek i brochowian. Jakie są ich historie? Jaką rolę w ich życiu pełni fotografia? Przekonamy się 1 grudnia podczas sąsiedzkiego spotkania, na którym pokażemy efekty wspólnych działań!

Oddalony od centrum Wrocławia Brochów jest jednym z najbardziej zróżnicowanych osiedli w mieście. Spotkamy tam zarówno osoby mieszkające w dawnych domach kolejarskich, romskich kwartałach, willach czy też w mieszkaniach w nowych blokach. Jesienią Agnieszka Pajączkowska i Piotr Spigiel chcą zaprezentować tę różnorodność historii i doświadczeń mieszkańców osiedla. Domowy Zakład Fotograficzny ma jednocześnie pokazać nam, że mimo tych różnic, fotografia prywatna pełni w naszym życiu często podobną rolę: jest pamiątką ważnych okazji, kluczowych momentów biograficznych i rodzinnych relacji oraz dokumentuje codzienność.

Spotkajmy się!

Przez najbliższy miesiąc artystyczny duet odwiedzać będzie mieszkania brochowian i brochowianek, gdzie zapoznają się z ich opowieściami i razem przejrzą rodzinne fotografie. Wybrane zdjęcia skopiują i opatrzą odręcznym opisem – fragmentem wspomnień właściciela lub właścicielki. Agnieszka i Piotr wykonają również współczesne portrety swoich rozmówców z domowymi wnętrzami w tle.

Do udziału zapraszamy wszystkie osoby z osiedla! Chętni do podzielenia się swoją historią mogą zaprosić do siebie artystów telefonicznie (508 491 956) lub mailowo (sasiadujemy@strefakultury.pl).

Domowy album fotograficzny

Działania podsumujemy 1 grudnia na sąsiedzkim spotkaniu w Dziennym Domu Pomocy (ul. Semaforowa 5). Przy domowym poczęstunku zapoznamy się z zebranymi fotografiami i historiami. Zaprezentujemy je w formule nawiązującej do rodzinnego albumu ze zdjęciami.

Domowy Zakład Fotograficzny organizujemy w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu Sąsiadujemy.

Więcej o programie Sąsiadujemy: TUTAJ
Więcej informacji o Agnieszce Pajączkowskiej: TUTAJ, a o Piotrze Spiglu: TUTAJ

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.0231.03.2020

Domowy Zakład Fotograficzny na Brochowie – wystawa

Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:24129