6.11.2019 Środa

Otworzyliśmy 4. nabór na rezydencję dla grafików w Dreźnie!

Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Dreznem zapraszają artystów specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na miesięczną rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

Plakat

Wymiana rezydencyjna dla twórców specjalizujących się w druku artystycznym organizowana jest od czterech lat. Dzięki niej w Dreźnie pracować już mogły Maja Dokudowicz, Natalia Tarnawa, Katarzyna Roman oraz Dominika Ziober-Król. Zgodnie z jej warunkami wybrany/a artysta/ka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy oraz diety, w tym pokrycie kosztów podróży i zakupu materiałów.

Do udziału w naborze na rezydencję artystyczną w Dreźnie zapraszamy absolwentów uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu.

Gospodarz rezydencji: Grafikwerkstatt, Drezno [DE] Rezydencja: marzec/kwiecień 2020 (4 tygodnie: 9.03-4.04.2020)
Miejsca: 1
Nabór: 4.11-2.12.2019
Wyniki: 16.12.2019

Wnioski do naboru należy złożyć w wersji papierowej (max. w formacie A4, tytuł: „Rezydencja – Drezno”) do 2 grudnia 2019 r. w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia  (adres: ul. Gabrieli Zapolskiej  4, pok. 304 w godz. 08:00-15:00).

Na wniosek składają się następujące dokumenty sporządzone w języku polskim:

– CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
– list motywacyjny  (zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej   oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie)
– portfolio z prezentacją głównych realizacji (maksymalnie 5 różnych przedsięwzięć)
– oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 09.03-04.04.2020.

Ogłoszenie konkursowe oraz wszelkie informacje o naborze do konkursu dostępne są na stronie www.strefakultury.pl/airwro, w zakładce nabory.

Autorką pracy wykorzystanej w kampanii promocyjnej naboru jest Eneka Fernández. Autorką zdjęcia jest Marta Sobala.