Login

Register

Login

Register

16.05.2020 Sobota

Muzyka, taniec, a teraz teatr – Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław gra dalej

Nie możemy wybrać się do teatru, ale teatr może rozstawić się pod naszym oknem. Przekonali się o tym mieszkańcy Kleczkowa.

fot. BTWphotographers

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław kontynuuje swoją podróż przez wrocławskie osiedla. Projekt nie tylko umila czas mieszkańcom Wrocławia podczas izolacji i wspiera lokalnych artystów, ale także prezentuje szeroką działalność Strefy Kultury Wrocław. W najnowszej odsłonie, po serii koncertów wrocławskich muzyków, przyszedł czas na teatr, czyli propozycję Impartu.

Anna Skubik i Arkadiusz Cyran zaprezentowali fragmenty na podstawie spektaklu „Związek Otwarty” autorstwa Franki Rame i Dario Fo, z muzyką na żywo w wykonaniu Sylwestra Różyckiego.  „Związek otwarty” to utwór bliski stylistyce commedii dell’arte i  historia miłosna małżeństwa w kryzysie. Mąż nie stroni od innych związków i bezceremonialnie informuje o tym żonę. Jednak gdy ta poznaje atrakcyjnego mężczyznę, jej małżonek nie może tego zaakceptować. Widzowie otrzymują błyskotliwe dialogi, wartką akcję, zabawne sceny i muzykę na żywo wydobywaną z saksofonów, mis tybetańskich oraz innych nietypowych instrumentów. Aktorzy znani jako grupa nieformalna Teatr A+A mają już na koncie podobne realizacje – w przeszłości stworzyli projekt prezentacji spektakli w przestrzeniach domowych pod nazwą „Zaproś Teatr Pod Swój Dach”

Kolejna podróż Mobilnej Sceny Kultury Wrocław już 18 maja. Koncert na wybranym osiedlu zagra Panna Adrianna, czyli Adrianna Styrcz w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków: Karola Jagieły, Michała Lange, JuGhana i Piotra Łyszkiewicza.

- Czytaj także

p:29479