Login

Register

Login

Register

7.09.2018 Piątek

Niewidzialne Sępolno – usłysz, dotknij i skosztuj z nami przestrzeni osiedla

Mikrogranty zapraszają na Sępolno! Projektem ”Niewidzialne Sępolno”, Czarne Orły chcą pokazać ich kawałek Wrocławia - jako spokojne, uporządkowane miejsce z ciekawą historią i legendami. 

Grupa nieformalna „Czarne Orły” – Dominika Drop i Maciej Sługocki projektem „Niewidzialne Sępolno” chce pokazać nasz kawałek Wrocławia jako spokojne, uporządkowane miejsce z ciekawą historią i legendami. Zbudowane na planie czarnego orła Sępolno jest urbanistycznie bardzo przemyślaną dzielnicą. Dzięki niemalże symetrycznemu i bardzo graficznemu rozplanowaniu wierzą, że jest to część miasta, gdzie osoby niewidome będą czuć się bezpiecznie. Będą miały okazję poznać kawałek miasta, który zapewne rzadko leżał na ich szlaku lub być może nawet nigdy o niego nie zahaczył.

Podczas pierwszego spotkania „Usłysz – niewidzialne warsztaty” zrezygnujemy z używania wzroku, przeprowadzimy kilka doświadczeń, które mamy nadzieję, że pozostaną na długo w pamięci uczestników. Porozmawiamy z osobami niewidomymi na temat ich codziennego funkcjonowania i odbierania przestrzeni miejskiej. Spotykamy się na nim 15 września o godzinie 12.00, przy Kościele Gustawa Adolfa (dawne kino Światowid) ul. Ks. Brzóski 1 na Sępolnie. Zapisy pod mailem: niewidzialnesepolno@gmail.com. Ilość osób mogących wziąć udział w warsztatach jest ograniczona.

W trakcie drugiego spotkania „Dotknij – spacer po Sępolnie” posłuchamy wykładu i ciekawostek na temat osiedla oraz dowiemy się więcej o charakterystycznej zabudowie i architekturze Sępolna. Przejdziemy się wspólnie uliczkami Sępolna. Oprowadzeni zostaniemy przez rodowitych mieszkańców Sępolna, którzy opowiedzą co nieco o historii i architekturze tego kawałka Wrocławia. Na spacer zabierzemy trójwymiarową makietę Sępolna, aby osoby niewidome mogły poznać topografię osiedla a także śledzić na bieżąco trasę spaceru. Zbieramy się 16 września o godzinie 12.00, przy Kościele Gustawa Adolfa (dawne kino Światowid) ul. Ks. Brzóski 1 na Sępolnie i ruszamy w osiedle!

A na finał projektu zaprosimy wszystkich mieszkańców Wrocławia na „Skosztuj – Piknik sąsiedzki na Sępolnie”.

Jak niewidome dzieci uczą się alfabetu Breila?
Czym są dla nich kolory?
Jak niewidomi korzystają ze smartfonów?
Czy kolory można rozróżnić za pomocą dotyku?

Na te i wiele innych odpowiedzi znajdziemy odpowiedź na Niewidzialnym Pikniku. Zaplanowaliśmy szereg atrakcji m.in. będzie można posłuchać słuchowisk na świeżym powietrzu, dowiedzieć się jak dzieci niewidome uczą się kolorów, zjeść dobre ciasto napić się pysznej kawy i lemoniady. Widzimy się kolejny raz na skwerze przy ulica ks. Stanisława Brzóski 1.

Jeśli chcesz dołączyć lub dowiedzieć się więcej o inicjatywie „Czarnych Orłów”, napisz do nich: niewidzialnesepolno@gmail.com lub odezwij się na fanpage’u: Niewidzialne Sępolno

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12668