1.01.2018 Poniedziałek

No to piątka! Zimowe sąsiadowanie na Lipie Piotrowskiej – zapraszamy w grudniu!

Grupa nieformalna Kulturalna Lipa we współpracy z programem mikroGRANTY ESK 2016, Radą Osiedla Lipa Piotrowska oraz Filią nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Wrocławia do wspólnego zimowego sąsiadowania na Lipie Piotrowskiej. “No to piątka!” będzie okazją do integracji i twórczego spędzania czasu w swobodnej sąsiedzkiej atmosferze.

Większość aktywności odbywać się będzie we wnętrzach nowo otwartej Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jednym z najważniejszych punktów programu będzie wystawa “Sąsiedzi” prezentująca fotografie, które zostaną przyniesione przez mieszkańców Lipy Piotrowskiej – ludzi, którzy mieszkają tu od pokoleń, a także tych co na nowo zasiedlają tę część naszego miasta. Są to zdjęcia, na których będzie widać zarówno historię osiedla, ludzi, wspomnienia jak i relacje sąsiedzkie na przestrzeni 70 lat.

Zimowa “No to piątka!” to ponad dwa tygodnie warsztatów, spotkań i kreatywnych propozycji dla mieszkańców. Podobnie jak w minione lato organizatorzy zapraszają na wspólne sąsiedzkie biesiadowanie przy dużym stole, gdzie o menu zadbają zarówno lokalne kawiarnie ( m.in. Wanilia Cafe, Prosto z Gara) jak i mieszkańcy przynosząc ze sobą domowe przysmaki. W programie również zaplanowano rodzinne oglądanie filmów, warsztaty radiowe dla dzieci, koncert tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu Zespołu Śpiewaczek Miejskich Zdrada Osiedla oraz warsztaty międzypokoleniowe.

“No to piątka! Zimowe sąsiadowanie na Lipie Piotrowskiej” to projekt współfinansowany w ramach 15 Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016.

1.12.2017 – 27.01.2018
 | WYSTAWA SĄSIEDZI
godz. 19:00 | Wernisaż

3.12.2017
godz. 10:00 | Śniadanie sąsiedzkie
godz. 11:00 | Warsztaty radiowe (7+)

godz: 16:00 | Zabawa “Zgubił nam się Święty Mikołaj” (Organizator: Rada Osiedla Lipa Piotrowska)

4.12.2017
godz: 17:00 | Kartki świąteczne: wystawa kart z kolekcji Barbary Słowy + warsztaty międzypokoleniowe

9.12.2017
godz: 10:00 | Poranek filmowy: „Magiczne święta Kacpra i Emmy” (4+)
godz: 11:30 | Warsztaty rodzinne
godz: 18:00 | Za miedzą – śpiewanie dla sąsiadów. Tradycyjne pieśni ukraińskie w wykonaniu Zespołu Śpiewaczek Miejskich Zdrada Osiedla

godz: 17:00 | Warsztaty dla dzieci inspirowane książką

Szczegółowy harmonogram działań dostępny na:
facebook.com/kulturalnalipa
facebook.com/OsiedleLipaPiotrowska

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Organizatorzy:
Kulturalna LIPA, to oddolna i w pełni niezależna inicjatywa grupy mieszkańców Lipy Piotrowskiej, którym zależy na ożywieniu tej części Wrocławia, poprzez wspólne działania na rzecz szeroko rozumianej kultury.
mikroGRANTY ESK 2016 to program współpracy, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na kreatywne wydarzenia wytwarzające szeroko rozumianą kulturę w mieście.

PARTNERZY:
Miejska Biblioteka Publiczna we WrocławiuOsiedle Lipa Piotrowska, Studio Wokalu, Wanilia Cafe, Prosto z Gara, Bio Food Kreacje