Login

Register

Login

Register

16.04.2018 Poniedziałek

Nowe terminy szkolenia „Shaping a European Capital of Culture”

W styczniu tego roku A Soul for Europe wspólnie ze Stiftung Zukunft Berlin, Miastem Wrocław i Strefą Kultury Wrocław uruchomiło program szkoleniowy „Shaping a European Capital of Culture” (S ECoC). Inicjatywa od początku spotkała się z pozytywnymi reakcjami i dużym zainteresowaniem.

Wielu doświadczonych specjalistów z Europy, urzędników miejskich i regionalnych oraz przedstawicieli sieci współpracy kulturalnej po raz kolejny potwierdziło, że tego rodzaju szkolenia powinny być organizowane. Jednak biorąc pod uwagę administracyjne procedury decyzyjne, które obowiązują w ich miastach, regionach czy organizacjach, termin zapisów i samego szkolenia okazał się zbyt bliski.

Przedstawiciele A Soul for Europe, Stiftung Zukunft Berlin, Miasta Wrocław oraz Strefy Kultury Wrocław spotkali się pod koniec marca we Wrocławiu, aby omówić przygotowania i podjąć decyzję o dalszych krokach. W jego trakcie, w odpowiedzi na głosy docierające do organizatorów szkolenia, postanowiono przełożyć jego realizację na dni 8-10 października tego roku, tym samym wydłużając czas zapisów do 30 czerwca.

Projekt „Europejskiej Stolicy Kultury” stał się wyjątkową okazją do pracy nad strategiami kulturalnymi, a także rolą w ich kreowaniu i wdrażaniu mieszkańców europejskich miast oraz lokalnych organizacji społecznych i kulturalnych, jak i nad znaczeniem tego tytułu w kontekście rozwoju potencjału danego miasta, na przykład w turystyce. Nawet te kandydujące miasta, które ostatecznie nie otrzymały tytułu ESK, nadal rozwijają się w tych obszarach. Temu również poświęcona zostanie część szkolenia S ECoC.

Organizatorzy skorzystali więc z okazji, aby zestawić uwagi, sugestie i refleksje, które otrzymali na temat tej inicjatywy oraz jej programu. Efekt? Bardziej zwarty program z tymi samymi mówcami, mentorami i treścią. Szczegóły dotyczące odświeżonego programu dostępne są na stronie www.secoc.eu. Obniżona została również opłata za szkolenie do 1550 euro.

Przedstawiciele poszczególnych miast, regionów i organizacji często wyrażali też chęć uczestnictwa w szkoleniu w większym gronie. Jest to bowiem wyjątkowa okazja do podzielenia się rezultatami oraz sposób na szybsze wdrożenie doświadczeń nabytych podczas szkolenia. Dlatego też miejsce dla drugiej osoby z tego samego miasta, administracji lub organizacji kosztować będzie 1300 euro.

W celu otrzymania dodatkowych informacji należy kontaktować się z A Soul for Europe. Na pytania odpowiada Ine Pisters: ine.pisters@secoc.eu / +32 497548473.

- Czytaj także

p:9330