11.10.2021 Poniedziałek

Nowości programowe na konferencji „Miasto i Kultura”!

„Miasto i Kultura” już za tydzień! Zanim jednak spotkamy się w sieci na webinarach, wykładach i dyskusjach, mamy dla Was ostatnie ogłoszenia programowe. Poznajcie piątkę osób, których prezentacje o temacie regeneracji dołączają do programu konferencji!

Regenerację – temat przewodni „Miasta i Kultury” w 2021 roku – można interpretować na wiele sposobów. Dla części z Was jest to odpoczynek, przerwa na naładowanie baterii czy po prostu zadbanie o siebie i wyznaczenie granic pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Regenerować możemy także świat zewnętrzny – poprzez redukcję śladu węglowego i generowanie mniejszej ilości odpadów, prowadzenie projektów w sposób zrównoważony i branie odpowiedzialności za planetę, na której żyjemy.

Oba wątki bardzo mocno uwidoczniły się w Waszych zgłoszeniach w ramach towarzyszącego konferencji naboru – kwestie związane ze środowiskiem i zmianami klimatu są dla Was równie ważne co przeciwdziałanie wypaleniu i troska o siebie nawzajem. Cieszy nas to, że tematy poruszane w ramach konferencji są odzwierciedleniem aktualnych trendów w środowisku kultury i że wybrane przez nas prezentacje wpisują się w zaproponowany przez nas program.

Z uwagi na wysoki poziom merytoryczny ocenianych przez nas zgłoszeń do programu „Miasta i Kultury” dołączają autorzy czterech zgłoszeń:

Małgorzata Ćwikła z Zakładu Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, która opowie o wynikach projektu naukowego „W stronę proekologicznych rozwiązań w zarządzaniu projektami kulturalnymi. Wiedza ukryta w planowaniu strategii na przyszłość”, który zrealizowała w ramach mini-grantu przyznanego przez Uniwersytet Jagielloński.

Lena Bielska z Centrum Wsparcia Aktywistycznego, której wystąpienie dotyczyć będzie zagadnień związanych z obszarem wypalenia aktywistycznego osób zaangażowanych w pracę społeczną w Polsce. Lena opowie o czynnikach społeczno-kulturowych, systemowych i ekonomicznych wpływających na pojawianie się kryzysów i przeciążeń psycho-fizycznych oraz skutków tych przeciążeń.

Aleksandra Jach, której prezentacja dotyczyć będzie metody grupowego podejmowania decyzji nazywanej uzgodnieniami systemowymi („systemic consensing”), która opiera się na testowaniu propozycji przez sprzeciw. Jest to alternatywa dla wielu metod podejmowania decyzji w zespole projektowym i stanowi interesującą propozycję dla liderów i liderek procesów w branży kultury.

Ewa Drygalska i Maksymilian Bochenek z Muzeum Emigracji w Gdyni z kolei opowiedzą o działaniach Muzeum w zakresie wprowadzania neutralnych środowiskowo praktyk instytucjonalnych i programu samej instytucji. Case study Muzeum pozwoli nam spojrzeń na nasze własne próby ekologizacji instytucji w zupełnie nowy sposób.

Piąta edycja „Miasta i Kultury” odbędzie się w dniach 19-22 października online – prezentacji wybranych w ramach naboru wysłuchacie 21 i 22 października.

Dołącz do nas i razem spójrzmy razem w przyszłość naszego sektora, zbierzmy siły na nowe wyzwania i zmagania – jesienią czas na REGENERACJĘ! Na konferencję zarejestrujesz się TUTAJ

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej