Login

Register

Login

Register

11.05.2021 Wtorek

Odkrywamy Ołbin przyjazny dzieciom!

Ciężko wyobrazić nam sobie edycję Mikrograntów bez wizyty na Ołbinie. W tej części Wrocławia aktywizowałyśmy już seniorki i seniorów, młodzież i dorosłych. Czy działałyśmy tu już ze wszystkimi grupami? Nie! Chwilę to trwało, ale w końcu przyszła pora na Ołbińskie Bąbelki!

Projekt pierwotnie odbyć się miał pod koniec zeszłego 2020 roku, jednak z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników i uczestniczek przeniesiony został na ten rok. W ramach 25. edycji Mikrograntów na Ołbinie czeka nas moc działań. Wśród nich znajdziemy osiedlowe spotkania rodzinne, których inicjatorką i pomysłodawczynią jest mieszkanka osiedla, Karolina Orman. Autorka projektu zauważyła, że rodzice najmłodszych dzieci są grupą często odcięta od rozmaitych form życia towarzyskiego – stąd pomysł na cykl spotkań skierowanych zarówno do nich, jak i tytułowych bąbelków!

Na program projektu składa się pięć ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia, których celem będzie stymulowanie ich rozwoju. Sięgając po nowoczesne metody edukacyjne (np. metodę E.Eliasa Gordona), Karolina stworzyła bardzo ciekawy program zajęć, który pozwoli maluchom na rozwijanie sprawności fizycznej, umiejętności społecznych, wrażliwości emocjonalnej i artystycznej. Zaczynamy już 24 maja zajęciami ruchowymi! Kolejne spotkania odbędą się pod koniec maja i w czerwcu. Aktywizować będziemy całe rodziny, a rodziców zachęcamy do zabawy ze swoimi pociechami! Dzięki wspólnym działaniom poznamy się bliżej i, kto wie, może pomożemy zawiązać nową ołbińską grupkę kolegów i koleżanek z przedszkola?

Spotykać będziemy się w różnych zakątkach Ołbina lub – w wypadku niepogody – w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39). Do poprowadzenia zajęć inicjatorka zaprosiła profesjonalne edukatorki i pedagożki związane m.in. z Muzeum Pana Tadeusza i Centrum Edukacji Narodowego Forum Muzyki!

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem karolina.orman@gmail.com. Udział w spotkaniach jest oczywiście bezpłatny.

Harmonogram:

24.05, 10:00–12:00 / zapisy ruszają 10.05.2021
„Ruchowe Bawim Bąbelki” –
zajęcia ruchowe dla najmłodszych.
Sport to zdrowie! Dlatego na dobry początek zapraszamy na zajęcia ruchowe. Najmłodszych czeka sporo okazji, by wspólnie się poruszać, potańczyć, a nawet pośpiewać!

Prowadząca: Dorota Kapera-Zwolińska

31.05, 10:00–12:00 / zapisy ruszają 17.05.2021
„Po co dzieciom muzyka?” Zajęcia gordonowskie + warsztaty
Zajęcia prowadzone metodą E. Eliasa Gordona, podczas których maluszki zapraszamy w świat muzyki za pomocą „śpiewanek” oraz  „rytmiczanek”. Wykorzystujemy najpiękniejszy z instrumentów – ludzki głos by zanurzyć dziecko w bogate środowisko muzyczne i czerpać z niego jak najwięcej. Dzieci osłuchują się z melodiami wykonywanymi w różnych skalach oraz poruszają się w zróżnicowanych rytmach. Eksperymentują z własnym głosem oraz ciałem wykorzystując do zabawy piłki, chusty i inne kolorowe pomoce. Rodzice biorą aktywny udział w zajęciach. Wszystko po to by być bliżej i dobrze się bawić.

Prowadzący: Martyna Bulińska – absolwentka klasy skrzypiec w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma orkiestrami i artystami, m.in. Agą Zaryan, Henrykiem Miśkiewiczem i Anną Wyszkoni. Jej głównym zainteresowaniem jest praca z dziećmi. W 2014 r. ukończyła kurs „Improwizuję, czyli audiuję” dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. Jest certyfikowanym instruktorem zajęć gordonowskich oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona. Aktualnie współpracuje z Centrum Edukacji NFM, prowadząc zajęcia dla najmłodszych oraz tworząc „Koncerty gordonowskie” dla rodzin z małymi dziećmi.

7.06, 10:00–12:00 / zapisy ruszają 24.05.2021
Zajęcia plastyczno-kreatywne

Wykorzystując kolory i różne tekstury na zajęciach wspierać będziemy rozwój zmysłów naszych Bąbelków.

Prowadząca: Dorota Kapera-Zwolińska

14.06, godz. 10:00–12:00 / zapisy ruszają 31.05.2021
„Małpy skaczą niedościgle”, czyli bąbelki w zoo – zajęcia literackie
Czy klasyka poezji dla dzieci może być inspiracją do zabawy? pePodczas zajęć wraz z Janem Brzechwą odwiedzimy zoo. Sprawdzimy, co można tam zobaczyć i usłyszeć. A Ty, czy potrafisz ryknąć jak lew lub poruszać się jak słoń? Inspiracją do wspólnej zabawy będzie m.in. słowo i wiersz.

Prowadząca: Maja Kwiecińska – historyczka sztuki i edukatorka muzealna. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, gdzie odpowiada m.in. za program dla rodziców z dziećmi do lat 3 i koordynację akcji społecznej #Muzealniaki.

21.06, 10:00–12:00
Zajęcia gordonowskie + warsztaty tworzenia instrumentów / zapisy ruszają 07.06.2021
Zajęcia prowadzone metodą E. Eliasa Gordona i warsztaty, podczas których stworzymy proste instrumenty muzyczne, a potem wykorzystamy je do wspólnego muzykowania!

Prowadząca: Martyna Bulińska

Informujemy, że rodzic lub opiekun prawny w pełni odpowiada za dziecko biorące udział w wydarzeniu. Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Zapoznajcie się z regulaminami wydarzeń: http://bit.ly/regulamin_ołbińskiebąbelki

UWAGA! Na każde ze spotkań obowiązują zapisy poprzez wysłanie e-maila zgłoszeniowego na adres karolina.orman1@gmail.com. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Partnerami projektu są Stowarzyszenie Żółty Parasol, Miejska Biblioteka Publiczna, Rada Osiedla Ołbin oraz Ołbiński Ogród Otwarty.

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Mikrograntów

 

 

- Czytaj także

p:38094