Login

Register

Login

Register

3.11.2021 Środa

Ołbińskie bąbelki i rodzice – łączcie się!

Plenerowe spotkania dla najmłodszych mieszkańców Ołbina, to mikrograntowy hit z początku roku. Nic więc dziwnego, że i jesienią wracamy z działaniami na osiedle! Tym razem jednak, dzięki grupie „Mamy Ołbin”, znajdą coś dla siebie nie tylko „bąbelki”, ale też ich opiekunowie!

Projekt „Rodzic rodzicowi sąsiadem – osiedlowe spotkania rodzinne” to niejako kontynuacja „Ołbińskich Bąbelków”, działania które współorganizowaliśmy na początku tego roku i cieszyło się ogromną popularnością wśród rodziców małych dzieci. Tym razem grupa nieformalna „Mamy Ołbin chce nie tylko stymulować rozwój najmłodszych, ale również zadbać o ich opiekunów, zachęcając do pogłębienia wiedzy parentingowej. Spotkania będą jednocześnie idealną okazją, aby nawiązać nowe sąsiedzkie znajomości, podzielić się swoim doświadczeniem, czy po prostu spędzić wspólnie miło czas. Przed nami cykl pięciu spotkań, w trakcie których znajdą coś dla siebie zarówno najmłodsi, jak i ich opiekunowie!

Coś dla rodzica i coś dla maluszka

Na najmłodszych czekają dwa spotkania umuzykalniające metodą Gordona. Dzieci (w wieku 1,5 – 4 lata) poeksperymentują z własnymi głosami oraz ciałami wykorzystując do zabawy piłki, chusty i inne kolorowe pomoce. Kolejne dwa wydarzenia skierowane są do rodziców i mają charakter inspiracyjno-edukacyjny. Podczas spotkań doświadczone psycholożki podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą z obszaru rodzicielstwa i wychowywania dzieci. Poruszone zostaną kwestie trudnych emocji dziecka i rodzica oraz rozwoju dziecka przez zabawę. Spotkania odbywać będą się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), a o szczegółach przeczytacie poniżej.

Idziemy na wycieczkę!

Projekt dopełnia rodzinny spacer po osiedlu szlakiem „Mapy przyjaznej dla rodzin z dziećmi”, która powstała przy współpracy z rodzicami z Ołbina. Mapa przyda się w poznaniu nowych miejsc na osiedlu, lokalnych kawiarni, ukrytych placów zabaw i terenów zielonych.

Liczba miejsc jest na spotkania jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w konkretnym spotkaniu należy wypełnić formularze zgłoszeniowe, które dostępne są poniżej lub napisać maila na adres mamyolbin@gmail.com.

Wydarzenia odbędą się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39 i organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Prosimy zabrać ze sobą maseczki ochronne. Przed zgłoszeniem zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia: https://bit.ly/regulamin_olbin

Harmonogram spotkań:

15.11 i 22.11, godz. 10:00 | zajęcia umuzykalniające metodą Eliasa E. Gordona dla dzieci w wieku 1,5 – 4 lata

Na spotkaniach wykorzystamy najpiękniejszy z instrumentów – ludzki głos, by zanurzyć dziecko w bogate środowisko muzyczne. Dzieci osłuchują się z melodiami wykonywanymi w różnych skalach oraz poruszają się w zróżnicowanych rytmach. Eksperymentują z własnym głosem oraz ciałem wykorzystując do zabawy piłki, chusty i inne kolorowe pomoce. Zajęcia poprowadzi Martyna Bulińska – certyfikowana instruktorka zajęć gordonowskich oraz członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona. Współpracuje z Centrum Edukacji NFM prowadząc zajęcia dla najmłodszych oraz tworząc „Koncerty gordonowskie” dla rodzin z małymi dziećmi.

Dostępne są dwa terminy spotkań, a każdy rodzic (opiekun prawny, niania) wraz z dzieckiem może wziąć udział w jednym, bądź dwóch wydarzeniach (spotkania będą się od siebie różnić).
Zapisy: https://forms.gle/3n4nnQx3d3dYYBXA9

20.11, godz. 10:00 | Rodzinny spacer po Ołbinie,

Jesienna wędrówka podczas której poznamy nieoczywiste miejsca na osiedlu. Zahaczymy o ukryte place zabaw i tereny zielone. Wszystko w kameralnej i przyjaznej atmosferze, aby spędzić miło sobotnie przedpołudnie. Jesienny spacer będzie idealną okazją, aby nawiązać nowe sąsiedzkie znajomości lub pogłębić już te istniejące. Spacer odbędzie się przy kubku gorącej kawy lub herbaty, którą przygotuje dla nas niezastąpione Stowarzyszenie Żółty Parasol!

Spacerować będziemy szlakiem „Mapy Ołbina przyjaznej dla rodzin z dziećmi”, która powstała dzięki współpracy rodziców w ramach projektu „Ołbińskie Bąbelki – osiedlowe spotkania rodzinne”.

Wycieczkę zaczniemy w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39)!
Zapisy: https://forms.gle/rYoWvVR7Leb5tct36

25.11, godz. 17:00 | „Trudne emocje dziecka i rodzica” – spotkanie inspiracyjno–edukacyjne dla rodziców

Spotkanie poświęcone będzie rozwojowi małego dziecka oraz towarzyszącym zmianom w tym czasie. Poruszymy fazy rozwojowe, zajmiemy się trudnymi emocjami, które towarzyszą dzieciom i dorosłym. Nastąpią rozważania między normami a obawami. Spotkanie poprowadzi Joanna Urbaniak – psycholog i psychoterapeutka, która pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.
Zapisy: https://forms.gle/VWdY7LTKrfhG93Z48

3.12, godz. 17:00 | „Rozwój dziecka przez zabawę” spotkanie inspiracyjno–edukacyjne dla rodziców

W trakcie spotkania przyjrzymy się zabawom małych dzieci i temu jaką funkcję pełnią w ich życiu. Poruszymy temat rozwoju i nauki poprzez zabawę, oraz zastanowimy się w jaki sposób, rodzice mogą wspierać swoje dzieci (rozwój, radzenie sobie z emocjami) poprzez zabawę. Spotkanie poprowadzi psycholog p. Dorota Blumczyńska. Pracuje wspierając specjalistów pracujących z dziećmi oraz rodziców poprzez konsultacje i warsztaty. Szkoli udzielając superwizji placówkom edukacyjnym.
Zapisy: https://forms.gle/VWdY7LTKrfhG93Z48

Partnerem projektu jest: Stowarzyszenie Żółty Parasol

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 27. Mikrograntów

- Czytaj także

p:42052