Login

Register

Login

Register

23.10.2021 Sobota

„Opowieści z osiedli” – sezon 2. Obejrzyjcie premierę pierwszego odcinka serialu “Okno na Gajowice”.

Sobota, 23 października godzina 11:00 – na ten moment czekamy z niecierpliwością wszyscy! Przed nami premiera pierwszego odcinka Opowieści z osiedli - sezon 2! To początek drugiej część osiedlowej superprodukcji, podczas której wraz z Szymonem Maraszewskim poznamy same najciekawsze historie, najbardziej zielone zakątki, najsłynniejsze postaci, miejsca nieznane i wyjątkowe trzech osiedli: Gajowic, Hub i Różanki! Dziś wyruszamy na Gajowice!

fot. Jerzy Wypych

Czy wiecie gdzie na Gajowicach biło kwaśne źródełko? Kto zdobył tytuł Mistera Roku i wciąż mieszka na Gajowicach? O tym wszystkim, a nawet więcej – dowiecie się w pierwszym odcinku sąsiedzkiej sagi. Odwiedzimy miejsce z najsilniejszym polem magnetycznym w mieście, zajrzymy na wrocławskie Notting Hill i przespacerujemy się kilkoma ulicami pochylając się nad ich historią i zadzierając głowy podziwiając architekturę. W sobotę o 11:00 nastawcie odbiornik i rozsiądźcie się wygodnie w fotelu: otwieramy „Okno na Gajowice”!

Pierwszy epizod serialu “Opowiesci z osiedli” – sezon 2 możecie obejrzeć na kanale YouTube Strefa Kultury Wrocław lub na Facebooku Sąsiadujemy  oraz na wydarzeniu “Opowieści z osiedli” – sezon 2.

“Okno na Gajowcie” to początek drugiej część serialowej superprodukcji, podczas której wraz z Szymonem Maraszewskim poznamy same najciekawsze historie, najbardziej zielone zakątki, najsłynniejsze postaci, miejsca nieznane i wyjątkowe – sekrety trzech wrocławskich osiedli bez wychodzenia z domu! Tym razem zabieramy Was w podróż po osiedlach: Gajowice, Huby oraz Różanka. A na deser czeka odcinek specjalny:  wizyta wśród wyjątkowych miejsc zielonych na każdym z tych osiedli.

Wasz ulubiony przewodnik, Szymon Maraszewski, wystąpi w głównej (i jedynej) roli w kontynuacji osiedlowej sagi, którą publikować będziemy co sobotę o godzinie 11:00. Filmowe opracowanie tras spacerowych przygotowanych przez Szymona pozwoli Wam poznać lokalne smaczki i historie, które wyselekcjonowaliśmy specjalnie na tę okazję.

Poznajcie z nami Różankę, Huby i Gajowice bez wychodzenie z domu! Jednocześnie bardzo zachęcamy do samodzielnego zapuszczenia się w te rejony, gdzie „Opowieści z osiedli” – sezon 2, mogą być dla Was podstawą do zwiedzania i zbierania informacji o charakterze tych miejsc „w realu”. 

Odcinki trwają około 20 minut. W każdym z nich udajemy się na wycieczkę po innym osiedlu i w każdym towarzyszy nam inny motyw przewodni. 

PROGRAM TV 

  • odcinek 1: Z Okno na Gajowice – oglądaj od 23 października | 11:00
  • odcinek 2: Huby nie płaczą – oglądaj od 30 października |11:00
  • odcinek 3: Imię Różanki – oglądaj od 6 listopada |11:00
  • odcinek 4: W pogoni za zielenią – oglądaj od 13 listopada |11:00

Gospodarzem serialu jest wyjątkowy Szymon Maraszewski. Nasz przewodnik jest absolwentem filozofii, autorem książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, jest także licencjonowanym przewodnikiem wrocławskim, współpracującym z Free Walkative TOUR Wroclaw. W ramach Sąsiadujemy i „Wrocław – wejście od podwórza” od kilku lat prowadzi nas przez osiedlowe zakątki podczas serii sąsiedzkich i podwórkowych spacerów. Po wyjątkowo udanym debiucie w roku poprzednim, wraca przed kamerę jako prowadzący naszego serialu na specjalne zaproszenie Sąsiadujemy! 

Partnerami cyklu „Opowieści z osiedli” – sezon 2 są: Rada Osiedla Gajowice, Rada Osiedla Huby, Rada Osiedla Karłowice-Różanka oraz Miasto Wrocław.

- Czytaj także

p:41701