Login

Register

Login

Register

22.07.2020 Środa

„Opowieści z osiedli” – w sobotę premiera podwórkowego serialu

Najzieleńsze zakątki, najsłynniejsze postaci, najciekawsze historie, miejsca nieznane i wyjątkowe – od 25 lipca zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic wrocławskich podwórek! Wszystko dzięki „Opowieściom z osiedli”, czyli internetowemu serialowi programu Sąsiadujemy.

„Opowieści z osiedli” to pięcioodcinkowa sąsiedzka produkcja, podczas której widzowie odkrywać będą sekrety Brochowa, Przedmieścia Oławskiego, Ołbina i Kleczkowa. W każdym epizodzie serialu widzowie wyruszą na wycieczkę po innym osiedlu i towarzyszył im będzie inny motyw przewodni.

Pandemia zmusiła nas do zmiany wielu planów, w tym do ograniczenia liczby sąsiedzkich spacerów. Jednak zwiedzać Wrocław można przecież na różne sposoby, dlatego postanowiliśmy zaprezentować Wam podwórkowe historie właśnie w postaci „Opowieści z osiedli”, czyli serialu, który obejrzycie w dowolnym miejscu i chwili!

Wirtualne wyprawy prowadził będzie Wasz ulubiony przewodnik Szymon Maraszewski, autor książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!” i licencjonowany przewodnik, od kilku lat przewodzący sąsiedzkim spacerom organizowanym w ramach programu Sąsiadujemy..

O pomnikowych drzewach, sprytnych przedsiębiorcach i podniebnych lotach

W pierwszym odcinku ekipa serialu udała się na pełny zieleni Brochów – wspólnie odkrywać będziemy sekrety najstarszego we Wrocławiu parku, zajrzymy na klimatyczne podwórka kolejarskich kamienic i poszukamy paru znajdujących się na osiedlu pomników przyrody. W kolejnej części czeka nas wyprawa do przedwojennego Breslau i wizyta u kilku znamienitych mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Dowiemy się więcej m.in. o marketingowych chwytach pewnego sprytnego przedsiębiorcy i zajrzą do niezwykłego ogrodu ambitnego dziedzica piwnego imperium.

Tydzień później przyjemne chwile spędzimy w portowej dzielnicy szukając lądowiska balonów i odkrywając mniej znane miejsca na Kleczkowie, a następnie poznamy kilka sekretów z podwórkowego życia na Ołbinie. Z kolei w piątym odcinku przyjdzie pora na najlepsze i mało znane miejsca, w których można odpocząć i mniej lub bardziej aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi.

Mamy nadzieję, że zdobytą przed ekranem wiedzę sprawdźcie później w rzeczywistości i ruszycie na spacery w poszukiwaniu wszystkich miejsc pokazanych w serialu!

Każdy z odcinków „Opowieści z osiedli” potrwa około 20 minut. Pierwsza część dostępna będzie od 25 lipca na Facebooku Sąsiadujemy i Youtube Strefy Kultury Wrocław. Kolejne publikowane będą co tydzień.

Lista odcinków

„Z kamerą wśród brochowskiej zieleni” | oglądaj od 25 lipca

„Dawno temu na Trójkącie” | oglądaj od 1 sierpnia

„Lot nad kleczkowskim gniazdem” | oglądaj od 8 sierpnia

„Sekretne życie Ołbina” | oglądaj od 15 sierpnia

„Poszukiwacze zaginionych podwórek” | oglądaj od 22 sierpnia

- Czytaj także

p:31224