Login

Register

Login

Register

17.07.2019 Środa

Organy na cztery ręce podczas niedzielnego koncertu Non Sola Scripta

W najbliższą niedzielę zapraszamy na trzeci koncert XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta. Tym razem w Kościele Świętego Krzyża usłyszymy rodzinny duet organowy – na Ostrowie Tumskim wystąpią Aneta i Łukasz Romankowie. Bilety w sprzedaży.

Aneta i Łukasz Romanek

Aneta Romanek koncertowała w Polsce oraz w Czechach, występowała też z orkiestrą Narodowego Forum Muzyki. Brała udział w licznych konkursach organowych (m.in. w Rumi, Krakowie, Warszawie oraz w Poznaniu), a w 2012 roku otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Organów. Podczas Non Sola Scripta wystąpi w duecie ze swoim mężem – solistą i kameralistą Łukaszem Romankiem. Na co dzień znany jest jako organista i dyrygent chóru w parafii p.w. św. Maurycego we Wrocławiu, współpracuje też z orkiestrą Narodowego Forum Muzyki i występuje w innych kościołach i salach koncertowych Polski i Europy. Poza działalnością instrumentalną jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Jelczu-Laskowicach. 

Znaczną część niedzielnego repertuaru będą stanowiły kompozycje wybitnych twórców XIX-wiecznego romantyzmu: w Kościele Świętego Krzyża usłyszymy dzieła m.in. Gustava Adolfa Merkela (Sonata organowa d-moll nr 1 op. 30), Charlesa-Marie Widora (Allegro z VI Symfonii g-moll op. 42) oraz patrona festiwalu Johannesa Brahmsa (preludium chorałowe Herzlich tut mich verlangen op. 122 nr 10). Obok klasycznych pozycji grane będą jednak i utwory współczesne – w tym stworzone przez połowę organowego duetu, Łukasza Romanka.

Trzeci koncert XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Non Sola Scripta odbędzie się 21 lipca o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (15-20 zł) nabyć można online bądź stacjonarnie: w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) oraz na miejscu koncertu przed jego startem. Wciąż można też kupić karnety, które umożliwiają uczestnictwo we wszystkich festiwalowych wydarzeniach – dostępne są w obniżonej cenie 120 zł. 

Gwiazdy na Ostrowie Tumskim

Każdy z koncertów organizowanych tego lata w Kościele Świętego Krzyża wpisuje się w wyjątkową formułę programową Non Sola Scripta: wrocławski festiwal to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest łączenie organowej klasyki z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów i wokalistów. W tym roku festiwal Non Sola Scripta wchodzi w drugie ćwierćwiecze istnienia – 26. edycja muzycznego święta przyniesie sporo niespodzianek. Na Ostrowie Tumskim spotkać będzie można m.in. muzyków, których działalność nie kojarzy się z muzyką klasyczną: z towarzyszeniem organów zaśpiewa gwiazda polskiej estrady Halina Frąckowiak (→BILETY), usłyszeć będzie można też pianistę Włodka Pawlika, pierwszego polskiego jazzmana uhonorowanego nagrodą Grammy (→BILETY).

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji festiwalu znaleźć można na stronie: strefakultury.pl/NonSolaScripta oraz na Facebooku.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:20664