Login

Register

Login

Register

11.02.2020 Wtorek

Ostatni moment na wystartowanie w pierwszym w 2020 roku naborze!

Już tylko kilka dni zostało Wam na złożenie swojej inicjatywy do Mikrograntów! Pierwszy nabór w tym roku kończymy 15 lutego. Czekamy na Wasze telefony i maile, chętnie spotkamy się z Wami i porozmawiamy o Waszym projekcie!

Od 1 lutego możecie składać swoje pomysły na wiosenno-letnie inicjatywy na wrocławskich osiedlach. Zapraszamy wszystkich chętnych wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą oraz grupy nieformalne), organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności oraz te, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osób od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Dodatkowo kolejny raz rekomendujemy Wam wykorzystanie miejsc i obiektów, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty  do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych będziemy przyjmować do 15 lutego, czyli do końca najbliższej soboty!

Swoje propozycje zgłaszać możecie poprzez specjalne formularze wniosków dostępne na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty

Zanim wyślecie swój projekt, pamiętajcie o…

Przed wysłaniem swojego pomysłu, zapraszamy Was do konsultacji z nami. Macie wiele możliwości, by wyjaśnić swoje wątpliwości czy poradzić się nas w sprawach dla Was niejasnych. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych, jesteśmy dla Was od wtorku do piątku, między 17:00 a 19:00 w Barbarze. Jeśli chcecie się umówić w ciągu dnia – napiszcie lub zadzwońcie. Zachęcamy Was też do przesyłania swoich rozpisanych projektów do nas mailowo – na pewno przekażemy Wam nasze uwagi i sugestie. W ścieżce Mikrogranty NGO konsultujemy od wtorku do piątku, między 16:30 a 18:30 w Centrum Sektor 3. Umawiajcie się telefonicznie (518 269 682) lub mailowo (k.szepiela@sektor3.wroclaw.pl). W ścieżce Mikrogranty młodzieżowe spotkać możecie się z nami w środę między 16:00 a 19:00, również w Centrum Sektor 3.

Wszystkie szczegóły oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do lutowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) można znaleźć na stronach ścieżek:

Warsztaty majsterkowania na Oporowie, gra terenowa w Parku Skowronim, zajęcia muzyczne na Jagodnie, a może cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci z Leśnicy? Weź miasto w swoje ręce i zrób z nami projekt! Na Wasze pomysły czekamy do 15 lutego, a zwycięskie projekty poznacie do 13 marca.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 ///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

 

 

- Czytaj także

p:27278