Login
Register

Login
Register

17.05.2018 Czwartek

Otwarcie Recepcji – nowego miejsca Strefy Kultury Wrocław

19 maja, podczas tegorocznej Nocy Muzeów, w podwórku ulicy Ruskiej 46 abc, nastąpi oficjalne otwarcie Recepcji – miejsca swobodnych spotkań, wymiany myśli i informacji, działań twórczych i relaksu. W ciągu dnia będzie tu można popracować przy wspólnym stole, napić się aromatycznej kawy, skoncentrować wśród roślin i ciszy, a wieczorem spotkać znajomych i zaznać wytchnienia po całym dniu. Recepcję znajdziemy pod nowym, stylowym neonem, który dołączy do już rozświetlających to niezwykłe podwórze.

Recepcja to kolejne z miejsc prowadzonych przez Strefę Kultury Wrocław – infopunkt połączony z klubokawiarnią, położony w sercu artystycznego podwórka Ruska 46 abc – nowy, ważny przystanek na turystycznej mapie Wrocławia.

Recepcja będzie miejscem pracy twórczej, społecznej, wymiany myśli i doświadczeń podmiotów działających w okolicznych budynkach. Program Recepcji otwarty będzie na różnorodne inicjatywy kulturalne, nie tylko z Wrocławia. Recepcja ma być również centrum informacji kulturalnej o wyjątkowym charakterze, infopunktem dedykowanym nietypowej stronie miasta, w którym odwiedzający będą mogli otrzymać aktualne informacje kulturalne.

W godzinach funkcjonowania lokalu działać będzie recepcyjny bistro bar, w którego ofercie znajdziemy kilka rodzajów kaw, napojów, piw rzemieślniczych, czy świeże i zdrowe koktajle sezonowe. W menu znajdziemy również „coś na ząb”, czyli sałaty, kanapki, zupy i tarty. Powstała też specjalna karta drinków, inspirowanych neonowym Wrocławiem, która dostępna będzie po godzinie 13.00. Do bistro baru zapraszamy od 1 czerwca.

Podwórko Ruska 46 abc stanowi enklawę działań artystycznych i aktywności kulturalnych. Jest miejscem pracy wielu artystów, siedzibą organizacji, stowarzyszeń, fundacji, instytucji działających w różnorodnych dziedzinach kultury (m.in. TIFF Center, Małe Instrumenty, Karbido, Kormorany, Studio BWA, Atelier Ceramiczne Tyc-Klekot, Rita Baum, Centrum Praw Kobiet, Art Brut, Teatr Ad Spectatores, CUKR, Surowiec, Strefa Kultury Wrocław i wiele innych). Podwórko Ruska 46 to również miejsce funkcjonowania słynnej Galerii Neonów, prezentującej 22 historyczne neony, zebrane przez Fundację Neon Side z całego Wrocławia.

Projekt „Ruska 46 abc – przestrzeń dla kultury” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, VIII oś priorytetowa Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, Działanie 8.1.

Program Otwarcia Recepcji 19.05 (sobota)

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:9949