Login

Register

Login

Register

19.05.2020 Wtorek

Panna Adrianna na Kozanowie – za nami kolejne koncerty w ramach Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław

Od kwietnia Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław odwiedza wrocławskie osiedla. Muzycy, aktorzy, tancerze umilają czas mieszkańcom miasta w trakcie izolacji.  

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

W kolejnej odsłonie projektu zagrała Panna Adrianna, czyli Adrianna Styrcz w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków: Karola Jagieły, Michała Lange, JuGhana i Piotra Łyszkiewicza. Jak mówi sama artystka: „Muzyka powinna wpływać na słuchaczy tak, aby zapominali o problemach i całej mętnej życiówie gotującej się nad ich głową każdego dnia.” I z taką misją muzycy wystąpili dla wyjątkowej publiczności na Kozanowie – zgromadzonej w oknach i na balkonach, ponieważ projekt Mobilna Scena SKW realizowany jest zgodnie z hasłem akcji „Zostań w domu”. Dokładna lokalizacja sceny zawsze jest niespodzianką, ponieważ organizatorzy chcą uniknąć niepotrzebnych zgromadzeń.

Panna Adrianna to wrocławska wokalistka, która karierę rozpoczynała w duecie Sinusoidal wraz z Michałem Siwiakiem. Ich album „Out Of The Wall” okazał się jednym z ciekawszych debiutów 2011 roku. W tym czasie współpracę zaproponował im sam Tricky, co zaowocowało dwoma wspólnymi singlami. Występowała na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych. Podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Szerszej publiczności dała się poznać występując w programie X-Factor. Obecnie wraz z Piotrem Łyszkiewiczem, kończy pracę nad solowym albumem pt. „nie kojarzę”. Jako zapowiedź nowego wydawnictwa w grudniu 2018 ukazał się singiel oraz klip pt. „Tapczan”.

Kolejny podwórkowy koncert już 20 maja. Wystąpi zespół Charles Pakowsky w składzie: Kasia Pakowska, Karol Jagieła, Radek Łukaszewicz oraz Michał Lange. Na mieszkańców wybranego osiedla czekają elektroniczne brzmienia z akustycznymi instrumentami, refleksyjne teksty w prostych melodiach i wspólne śpiewanie na głosy.

 

- Czytaj także

p:29544