Login

Register

Login

Register

2.10.2021 Sobota

Październikowy „Niezbędnik” już dostępny!

Październik we Wrocławiu bez wątpienia należy do Tadeusza Różewicza.

Okładka październikowego wydania

Przypadająca na ten rok setna rocznica urodzin poety będzie obchodzona w najbliższych tygodniach z dużym rozmachem – czytamy we wstępie do rozmowy z Jarosławem Fretem, koordynatorem miejskich obchodów Roku Różewicza. Trudno się z tym nie zgodzić: w niniejszym numerze temu poecie nierozerwalnie związanym z naszym miastem poświęconych jest wiele stron – polecamy zacząć od wywiadu (str. 5), potem przejść do kalendarium (str. 28), zerknąć na nowości wydawnicze (str. 70)…

Znamy zamiłowanie Różewicza do spacerów po wrocławskim ogrodzie zoologicznym, dlatego w rubryce „W skrócie” prezentujemy fragment książki Marka Górlikowskiego „Państwo Gucwińscy. Zwierzęta i ich ludzie” (str. 12); wiemy, że jego drugim domem był teatr, dlatego piszemy więcej o 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog–Wrocław (str. 16); w „Liście do ludożerców” pisał o zrozumieniu dla drugiego człowieka i niepatrzeniu na niego wilkiem, dlatego można zakładać, że bliska byłaby mu idea wydarzenia Dialogopolis ’21 (str. 20).

Te i ponad 120 innych wydarzeń kulturalnych zebraliśmy na 72 stronach październikowego wydania „Niezbędnika”. Każde ważne, każde potrzebne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Październikowy numer w wersji online jest dostępny TUTAJ.

Tagi:

Niezbędnik

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.10.2021

ŻÓŁĆ – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
9.11.2021

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Barbara, ul. Świdnicka 8b + online Zobacz na mapie
p:41219