Login

Register

Login

Register

18.04.2019 Czwartek

Pięć dni muzyki w plenerze na 55. Santander Jazz nad Odrą Festival

Podczas tegorocznej edycji festiwalu jazz wypełni nie tylko przestrzenie Impartu, ale także zabrzmi na scenie plenerowej w – specjalnie na tę okazję – przygotowanej strefie dostępnej dla każdego.

fot. Dunvael Photography

Aktualizacja: 

W związku z warunkami atmosferycznymi jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian w programie 55. Santander Jazz nad Odrą Festival. W poniedziałek scena plenerowa oraz strefa gastronomiczna będą nieczynne. Zaplanowane na ten dzień koncerty plenerowe odbędą się w innych lokalizacjach.

Jose Torres & Havana Dreams wystąpią w sali kameralnej Impartu o godzinie 16:00, natomiast na koncert zespołu Algorhythm zapraszamy na 18:00 do kawiarni w Imparcie. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Przepraszamy za wszelkie uniedogodnienia wynikające ze zmian.

Jubileuszowa edycja – jednego z najstarszych festiwali muzycznych w kraju – cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na niektóre koncerty już od dawna nie ma biletów, ale dla spragnionych jazzu Strefa Kultury Wrocław przygotowała dodatkową scenę na placu Społecznym przed Impartem, która będzie funkcjonować przez cały czas trwania wydarzenia. I będzie częścią otwartej strefy plenerowej czynnej codziennie od godz. 16:00. – W zeszłym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zagrać na zewnątrz, przed Impartem. Ten nowatorski piknik jazzowy trwał trzy dni i to się bardzo dobrze przyjęło, dlatego postanowiliśmy kontynuować tę tradycję i w tym roku gramy w plenerze przez cały festiwal – mówił na konferencji prasowej festiwalu Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Na wszystkich, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także poczuć słynną jazzową atmosferę czeka 5 dni koncertów. Wystąpią m.in. Sun Ra Arkestra, CRASH i Natalia Lubrano, Jose Torres & Havana Dreams, SKICKI-SKIUK oraz finaliści konkursu na Indywidualność Jazzową 2019. Czas pomiędzy koncertami będą umilać wrocławscy DJ-e a poza ofertą muzyczną każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali strefy chilloutu, kąciki dla dzieci i bogatą ofertę gastronomiczną. Wśród stoisk i foodtrucków, które będą karmić odwiedzających strefę plenerową znajdziemy m.in. meksykańskie przysmaki z Panczo, burgery z Best Burgers, włoskie makarony z Pasta Mobile czy lody rzemieślnicze z J&K. Wstęp do strefy plenerowej oraz na wszystkie koncerty odbywające się na zewnątrz jest bezpłatny.

Program:

55-sjnof-scena-plenerowa-rozkład

Pełna oferta gastronomiczna:

Frytek Świat – raj dla wegetarian: frytki z warzyw z całego świata, z chutneyami i autorskimi sosami
Zapiekarnia – zapiekanki na świeżo wypiekanej, chrupiącej ciabattej
Best Burgers – coś dla prawdziwych mięsożerców: 100% woła!
Panczo – wielka meksykańska uczta
Pasta Mobile – włoskie makarony
Suszarnia – sushi kręcone bezpośrednio na oczach klienta
Szama Szamana – szamańskie smaki: falafele, hummusy, vege wrapy
Nadziani – pierogi w wyjątkowym wydaniu: z dzikiem, z pieczonym burakiem, jarmużem i kozim serem
J&K – prawdziwe lody rzemieślnicze
Sweet Box – desery dla łakomczuchów w postaci gofrów i naleśników
Beach Bar – autorskie drinki wrocławskich barmanów
Lemoniada – orzeźwiające lemoniady z rabarbaru i arbuza
Cafe Targowa i Mobi Cafe – porządna dawka kofeiny

Więcej jazzowych informacji znajdą Państwo tutaj>

- Czytaj także

p:17655