Login

Register

Login

Register

19.05.2020 Wtorek

Pieśni uzdrawiające Wrocław. Startuje pierwszy mikrograntowy projekt online!

Tęsknimy za spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, sąsiedzkimi spotkaniami i osiedlową integracją. Wraz z Olgą Lidią Kozłowską i Pauliną Popiół postaramy się przywołać ich ducha podczas rozśpiewanych warsztatów online. Z początkiem czerwca ruszamy z projektem “Pieśni uzdrawiające Wrocław”!

Mimo niesprzyjających warunków nie poddajemy się i udowadniamy, że ciekawe warsztaty możemy przenieść w przestrzeń cyfrową. Za pośrednictwem platformy Zoom połączymy się z grupą nieformalną „Chór pieśni Gruzińskich”, wspieraną przez inicjatywę „Droga Głosu” prowadzącej spotkania Olgi Lidii Kozłowskiej, by zagłębić się w świat muzyki tradycyjnej.

Wspólny śpiew od wieków wyzwalał w ludziach poczucie mocy i sprawczości. Integrował do wspólnego działania. Uzdrawiał poprzez doznanie połączenia i przepływu we wspólnocie. Chcemy wykorzystać to zjawisko we współczesnym Wrocławiu, uzdrawiając tkankę miejską tam, gdzie potrzebuje ona integracji oraz angażując do wspólnego działania artystycznego tam, gdzie w dźwięcznym spotkaniu możemy uzmysłowić ludziom ich wspólną moc sprawczą – mówi prowadząca zajęcia, Olga Lidia Kozłowska – psycholożka od wielu lat prowadząca warsztaty oparte na emisji głosu.

Wspólnie okryjemy bogactwo ludowych pieśni francuskich, ukraińskich, gruzińskich, polskich i norweskich. Poznamy budowę utworów i nauczymy się wykorzystywać nasz naturalny instrument, jakim jest głos. Jak tylko będzie to już możliwe – wyjdziemy kontynuować warsztaty w plenerze! Chcemy, by ostatnie kilka spotkań mogło odbyć się już w blasku słońca i na trawie – w Parku na Niskich Łąkach przy rzece Oławce. Trzymamy więc kciuki za rychły koniec zagrożenia!

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie. Spotkania będą odbywały się w języku polskim z możliwością angielskiego tłumaczenia. Zajęcia zaplanowane są na różne godziny oraz dni tygodnia, tak by mogły z nich skorzystać z nich także osoby starsze oraz osoby pracujące. A wszystko zostanie zebrane razem podczas ostatniego, podsumowującego spotkania!

Startujemy już 2 czerwca – najpierw na Zoomie, a potem widzimy się „w przyrodzie”

Formularz do zapisów dostępny TU www.tinyurl.com/PiesniUzdrawiajace-zapisy – po zgłoszeniu się do udziału w warsztatach, otrzymacie linka do spotkania w platformie Zoom.

Zaglądajcie na wydarzenie projektu na FB!

Dokładny harmonogram:

  • 2 czerwca (wtorek), g. 17:00
  • 9 czerwca (wtorek), g. 17:00
  • 18 czerwca (czwartek), g. 11:30
  • 23 czerwca (wtorek), g. 17:00
  • 2 lipca (czwartek), g. 11:30
  • 9 lipca (czwartek), g. 11:30
  • 14 lipca (wtorek), g. 17:00
  • 23 lipca (czwartek), g. 11:30
  • 28 lipca (wtorek), g. 17:00
  • 6 sierpnia (czwartek), g. 18:00 – spotkanie podsumowujące

Wszystkie spotkania poprowadzi Olga Lidia Kozłowska, która jest psychologiem, inicjuje warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Ma wieloletnie doświadczenie z różnorodnymi drogami emisji głosu, głównie w śpiewie tradycyjnym i klasycznym (chóralnym), a także w improwizacji. Fascynuje ją praca nad odcieniami i możliwościami głosu. Prowadzi Chór Pieśni Gruzińskich, który odpowiada za realizację projektu. Członkowie chóru śpiewają wspólnie od roku. Myśl o pieśniach uzdrawiających w większym gronie, w którym można zjednoczyć się we wspólnej intencji, powstała podczas „Śpiewania dla Klimatu”, gdzie zaśpiewali wspólnie tradycyjną pieśń gruzińską proszącą o deszcz dla Australii.

Projekt współrealizowany jest w ramach 22. edycji programu Mikrogranty.

- Czytaj także

p:29574