Login

Register

Login

Register

15.02.2018 Czwartek

„Pociąg do Kultury” laureatem nagrody Europejska Marka Kultury Trend 2017

Podróż „Pociągiem do Kultury” jest jedyna w swoim rodzaju. To bogaty i różnorodny program kulturalny – spotkania z muzykami, aktorami, pisarzami oraz innymi przedstawicielami życia artystycznego i publicznego Berlina i Wrocławia. W jej trakcie, korzystając ze zbiorów mobilnej biblioteki, można zapoznać się też z nowościami literackimi. Natomiast wystawa „Oblicza miasta” przybliża wybitne postacie z historii i współczesności Wrocławia, których losy niejednokrotnie łączyły oba miasta.

Wrocław / Berlin

Podróże kształcą, nie da się ukryć. W ramach quizu można sprawdzić swoją wiedzę o Polsce i Niemczech. A przy odrobinie szczęścia wygrać nagrodę, wziąć udział w „sąsiedzkim coachingu europejskim” czy nauczyć się kilku niemieckich słówek, które podczas pobytu w Berlinie z pewnością się przydadzą. Z kolei na trasie od i do Forstu nigdy nie brakuje przekąsek i napojów, które oferuje Kolej Dolnośląska.

Gorącą atrakcją są również silent disco i noce klubowe. Znani berlińscy i wrocławscy DJ-e czekają na podróżujących w pociągu, a bilet na „Pociąg do Kultury” (w cenie 79 złotych) uprawnia do wolnego wstępu do wybranych klubów w Berlinie, takich jak Tresor. Berlin, Crack Bellmer, Haubentaucher, Silverwings Club, Kesselhaus & Maschinenhaus. To wieczorem, a rano już o 8:32 odjeżdża pierwszy pociąg powrotny do Wrocławia.

 
Pociąg do Kultury / Kulturzug

„Pociąg do Kultury” był jednym z elementów programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, realizowanego przez Strefę Kultury Wrocław (wtedy Biuro Wrocław 2016), jak również częścią międzynarodowego projektu „Breslau – Berlin 2016. Europäische Nachbarn”. Połączenie kolejowe Wrocław – Berlin powstało przy współpracy landów Berlina i Brandenburgii, związku komunikacyjnego Verkehrsverbund Berlin-Brandenburg (VBB), DB Regio oraz Kolei Dolnośląskich.

Szczegółowe informacje i terminy znaleźć można na stronie internetowej „Pociągu do Kultury” (www.vbb.de/kulturzug) oraz Kolei Dolnośląskich (https://goo.gl/eYMNGa).

Informacje o berlińskich klubach znajdują się na stronie: www.clubmapberlin.de.

- Czytaj także

p:6992