Login

Register

Login

Register

4.10.2021 Poniedziałek

Podliczamy jesienne propozycje na działania w mieście – Edycja 27. w liczbach

W ostatniej w tym roku edycji Mikrograntów dla osób fizycznych i grup nieformalnych zgłosiliście 61 pomysłów na projekty aktywizujące różne grupy osób do wspólnego działania! Jak wyglądał wrześniowy nabór w liczbach? Tuż przed wynikami podsumowujemy dla Was specyfikę tej edycji.

Nabór do Edycji 27. Mikrograntów dla pełnoletnich osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) oraz grup nieformalnych trwał od 1 do 15 września. W tym czasie czekaliśmy na Wasze propozycje inicjatyw w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzyków, Psiego Pola i Śródmieścia. Zgłaszaliście jak zawsze mnóstwo pomysłów na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. 

Jak więc wygląda wrześniowy nabór w liczbach?

Spośród 61 nadesłanych propozycji, niestety na etapie weryfikacji formalnej, aż 25 zostało zdyskwalifikowanych. Najczęściej popełniane błędy formalne dotyczyły m.in.: zaproponowania działań niezgodnych z regulaminem (nieangażujących aktywnie odbiorców i odbiorczynie, skierowanych do bardzo wąskiej grupy odbiorców np.  konkretnej jednostki edukacyjnej, zakładających działania na Starym Mieście lub na kilku obszarach jednocześnie), niemożliwych do pokrycia przez Strefę Kultury Wrocław propozycji budżetowych (nagrody w konkursach, zakup niezużywalnych produktów) oraz zgłaszania projektu przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą tożsamą z tematem inicjatywy.

Wiele błędów wynikało z najbardziej podstawowych zasad regulaminu, który zawsze wraz ze startem informowania o nowym naborze udostępniamy do wglądu. Dlatego pamiętajcie, by następnym razem z uwagą go przeczytać! Nie bójcie się też z nami rozmawiać i pytajcie o wszystko! 

Jak prezentuje się to na mapie?

Ponownie najwięcej propozycji na działania otrzymaliśmy z Krzyków – 19 pomysłów miałoby się odbywać właśnie na tym obszarze. Śródmieście tym razem może pochwalić się 18 projektami, a w największej byłej dzielnicy Wrocławia, czyli Fabrycznej, zgłosiliście 14 inicjatyw. Niestety na Psim Polu otrzymaliśmy tylko 9 propozycji na działania. 

KLIKNIJ MAPĘ, ABY JĄ POWIĘKSZYĆ

Po raz kolejny, co nas niezwykle cieszy, na Śródmieściu zaproponowaliście inicjatywy na każdym tamtejszym osiedlu! Jeśli chodzi o osiedlową aktywność, to mamy w tym naborze jednego lidera – Nadodrze, gdzie zgłosiliście aż 6 pomysłów! Zaraz za nim są trzy osiedla – Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Szczepin i Tarnogaj, gdzie zgłosiliście po cztery inicjatywy!

We wrześniowym naborze chętniej zgłaszały się osoby fizyczne (39 propozycji). Z kolei od grup nieformalnych wypłynęły do nas tym razem 22 projekty. 

Na jakie aktywności zdecydowaliście się tym razem?

Wiele projektów zakłada działania dla ogólnego dobrostanu – czy to psychicznego czy fizycznego, a co za tym idzie skupionych jest na nauce nowych, odprężających umiejętności. Jesienno-zimowa edycja to znów wiele działań warsztatowych – wokół wyplatania, nasadzania, ćwiczenia. Ponownie wśród waszych propozycji pojawił się też temat spotkań wokół teatru – dla dużych i małych. Bardzo popularne są również aktywności dla rodzin z małymi dziećmi, które potrzebują oddechu i spędzenia czasu z innymi osobami. Popularne są również wątki włączania innych kultur i narodowości do wspólnego działania, wspólnej nauki języka.

Kiedy wyniki?

Komisje kończą już obrady, w trakcie których wybierały 13 zwycięskich projektów. Wyniki ogłosimy już w najbliższy czwartek, 7 października. Wybrane projekty z czterech obszarów otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Działania będziemy wspólnie realizować maksymalnie do 15 grudnia.  

Wszystkie aktualności znajdziecie: T U T A J i na Naszym facebookowym profilu

Do zobaczenia w mieście! 

Znajdziecie nas też na: 
www.wroclaw.pl/mikrogranty  
www.instagram.com/mikro.granty  

- Czytaj także

p:41379