12.05.2020 Wtorek

Dołącz do akcji i podziękuj sąsiadom na Dzień Sąsiada!

Wsparcie okazywane sobie przez wrocławian dowodzi, że sąsiedztwo to bardzo ważny element naszego życia. Codzienna dawka takich uprzejmości powinna być pielęgnowana – dlatego w ramach programu Sąsiadujemy zapraszamy do udziału w zdalnej akcji na Dzień Sąsiada! Wykorzystując przygotowane specjalnie na tę okazję pakiety możecie podziękować swoim sąsiadom za dotychczasową pomoc.

Przez ostatnie miesiące wielu z nas miało możliwość skorzystania z pomocy sąsiadów: czy to otrzymując wsparcie przy robieniu zakupów, w opiece nad dziećmi lub wyprowadzaniu czworonoga na spacer, czy też dzieląc się obiadem, maseczkami lub po prostu dodając sobie otuchy. Może pani spod czwórki okazała się być wspaniałą kucharką, a pan spod dziewiątki zaklinaczem zwierząt, który jest w stanie wyprowadzić kilka czworonogów na raz?

Zbliżający się Europejski Dzień Sąsiada to idealny moment, żeby docenić i wyróżnić to, co zrobili dla nas bohaterowie z naszego najbliższego otoczenia. Dlatego też podziękujmy im – za pomoc, wsparcie, a nawet samą obecność!

Dla ogrodników, smakoszy i najmłodszych

Jak to zrobić? Wystarczy zamówić jeden z trzech specjalnych zestawów, którymi możecie podzielić się z innymi! Każdy, kto ma w swojej okolicy kogoś, komu okazać swoją wdzięczność, może wybrać pakiet i obdarować nim swojego bohatera! Paczki same w sobie też są dowodem na siłę sąsiedzkiej współpracy.

Pierwszy zestaw to nie lada gratka dla miłośników smakołyków. W słodkiej mieszance osiedlowej znajdziecie przysmaki i przepisy od gastronomów z czterech osiedli! Wypieki przygotowuje Chlebowni z Brochowa, Torcik Cafe z Kleczkowa, Słodkiego Chłopaka z Ołbina i Alternatywy 4 z Przedmieścia Oławskiego. Z kolei do sąsiedzkiego zestawu ogrodniczego trafią sadzonki roślin, które idealnie nadadzą się do hodowania w mieszkaniu lub na balkonie. Do tego zestaw zielonych porad i paczka nasionek od zespołu Mikrogranty! Trzeci pakiet skierowany jest do najmłodszych i powstał we współpracy z Wrocławskim Niezbędnikiem Kulturalnym. Dzieciaki znajdą w nim zestawy do robienia baniek mydlanych i sąsiedzkie tatuaże, a także poradnik młodego sąsiada! To broszura, dzięki której łatwiej będzie im żyć w zgodzie z ludźmi i zwierzętami zamieszkującymi ich najbliższe otoczenie. Do każdego rodzaju pakietu dołączymy prezent-niespodziankę oraz kartkę, na której będzie można wypisać swoje życzenia i podziękowania.

Dołącz do Dnia Sąsiada!

Jeśli chcecie obdarować swoich sąsiadów, to do 22 maja wypełnijcie formularz zgłoszeniowy (https://bit.ly/podziekuj-sasiadowi), wybierzcie jeden z trzech zestawów, odbierzcie w domu przesyłkę i następnie podzielcie się nią z innymi! Nie zwlekajcie ze zgłoszeniami, bowiem liczba zestawów jest ograniczona. Dostawy realizujemy na terenie Wrocławia.

To nie koniec atrakcji, jakie szykujemy na Dzień Sąsiada. W ostatnie dni maja zaplanowano kolejne niespodzianki, o których więcej informacji już wkrótce!

Sąsiadujemy na żywo i w internecie

Sąsiadujemy to prowadzony od kilku lat program, w którym wraz z partnerami: Made in Brochów, Stowarzyszeniem Żółty Parasol oaz Stowarzyszeniem Na Rzecz Promocji Zdrowia Curatus, zapraszamy mieszkańców Kleczkowa, Brochowa, Ołbina i Przedmieścia Oławskiego do poznawania się i budowania sąsiedzkich relacji. W tym roku niestety nie możemy spotkać się z wami osobiście – nie oznacza to jednak, że zapominamy o sąsiadowaniu!

Wraz z Szymonem Maraszewskim, ulubionym przewodnikiem wielu wrocławian, przenosimy nasze podwórkowe wędrówki do internetu! Widzowie serii filmów, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę czerwca, zobaczą tajemnicze miejsca i ciekawostki z czterech wrocławskich osiedli. Zmiany w tym roku nie ominą także jesiennego Dnia Trójkąta. Głównym tematem wydarzenia będzie natura Przedmieścia Oławskiego, a jego formułę dostosujemy do aktualnych warunków. Więcej informacji o nadchodzących projektach Sąsiadujemy już wkrótce!