Login

Register

Login

Register

29.10.2018 Poniedziałek

Polish Soundscapes: wystawa w Centrum Sztuki WRO

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Amaia Vicente jest baskijską artystką dźwiękową zaproszoną do Wrocławia w ramach współpracy Strefy Kultury Wrocław i Instytutu Baskijskiego Etxeprare. Podczas swojej rezydencji Vicente pracowała nad dźwiękowym pejzażem miasta, a efekty jej pracy zaprezentujemy wspólnie z Centrum Sztuki WRO już 21 listopada.

„POLISH SOUNDSCAPES” to przekrojowa wystawa dźwiękowa polskich twórców realizujących i odnoszących się do nagrań terenowych, która po kilku dotychczasowych edycjach, jest prezentowana we Centrum Sztuki WRO w nowej odsłonie. Projekt, opracowany kuratorsko przez Marcina Barskiego i Marcina Dymitera, skupia się wokół zagadnienia pejzażu dźwiękowego jako zjawiska charakterystycznego dla danej przestrzeni, nieuchronnej wypadkowej architektury, ludzkiej aktywności i położenia geograficznego.

W kontekście wystawy „POLISH SOUNDSCAPES” odbywa się prezentacja efektów rezydencji artystycznej baskijki Amaii Vicente. Na przestrzeni od września do listopada artystka realizuje we Wrocławiu nagrania terenowe w oparciu o system rejestracji dźwięku binauralnego (dwuusznego), przy jednoczesnym oznaczeniu geolokalizacji źródeł. Jej działania we Wrocławiu służą rozwinięciu metodologii opracowywanej na potrzeby pracy doktorskiej artystki na Wydziale Sztuki i Technologii Uniwersytetu Kraju Basków.

Na otwarcie wystawy „POLISH SOUNDSCAPES” zapraszamy do Centrum Sztuki WRO już 21 listopada – najpierw na oprowadzenie kuratorskie (od godziny 18:00), a następnie na koncert Czarnego Latawca bazujący na dźwiękach zebranych w czasie nagrań terenowych (od godziny 19:30). Wystawie towarzyszą warsztaty, wykłady, koncerty i spacery z zaproszonymi gośćmi – więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Centrum Sztuki WRO.

Wystawa dźwiękowa „POLISH SOUNDSCAPES”: 21.11.2018 – 10.02.2019

Prezentacja pracy Amaii Vicente: 21.11.2018 – 2.12.2018

- Czytaj także

p:13794