Login

Register

Login

Register

17.02.2020 Poniedziałek

Polsko-litewskie warsztaty wspólnych projektów

Na zaproszenie Strefy Kultury Wrocław i Biura Europejskiej Stolicy Kultury Kowno 2022 dziesięciu przedstawicieli środowiska artystycznego i kulturalnego Wrocławia, Kowna i regionu weźmie udział w trzydniowej wizycie studyjnej, połączonej ze spotkaniem sieciującym w marcu tego roku.

Europejska Stolicy Kultury Kowno 2022, fot. Andrius Aleksandravičius

Europejska Stolicy Kultury Kowno 2022

Wspólne warsztaty odbędą się w Kownie, drugim co do wielkości mieście Litwy, bardzo ciekawym ze względu na swoją historię, która widocznie odbija się w tkance miejskiej. Zmienne losy tego miejsca, które m.in. w okresie międzywojennym było stolicą Litwy, wpłynęły na jego społeczność, rozwój i dzisiejsze znaczenie, szczególnie podkreślone przyznaniem tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2022 roku. Zarówno Wrocław jak i Kowno mogą pochwalić się bogatą i prężną sceną artystyczną.

Nauczeni doświadczeniem wiemy, że umożliwienie współpracy między reprezentantami środowisk twórczych obu miast stworzy przestrzeń dla nowych synergii i realizacji ciekawych i wartościowych inicjatyw artystycznych.

W warsztatach wezmą udział:

Ieva Brikė, Daniel Brożek, Olga Budzan, Iwona Ogrodzka, Austė Parulytė, Matas Samulionis, Jakub Tabisz, Daniela Tagowska, Ieva O. Voroneckytė.

Wybrani twórcy będą mieli okazję do wspólnej pracy projektowej, dotyczącej m.in. wspólnego dziedzictwa, artystycznej interpretacji architektury modernistycznej, czy też pamięci i tożsamości miejskiej. Wypracowane pomysły będą miały szansę realizacji w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Kowno 2022.

Współorganizatorem spotkań jest Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Kowno 2022.

 

- Czytaj także

p:27352