Login

Register

Login

Register

2.05.2021 Niedziela

Pora na zieloną przygodę!

W maju i czerwcu ruszamy naZieloną wyprawę do czasów dzieciństwa do Parku Grabiszyńskiego! Z mapą w ręku poszukamy ukrytych tam naturalnych skarbów, spotkamy się na wspomnieniowym pikniku i przy tym wszystkim wzmocnimy się za pomocą solidnej dawki ruchu, świeżego powietrza, piękna i beztroski. 

„Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa” to projekt skierowany do mieszkańców i mieszkanek okolic Parku Grabiszyńskiego i jego sympatyków z innych osiedli. Razem z jego pomysłodawczynią, Ewą Zacharą, w maju i czerwcu zapraszamy na wędrówkę odkrywającą ciekawostki oraz mniej znane zakątki tej zielonej części miasta.

Jak odkryjemy sekrety parku?
 
Dzięki specjalnym mapom, z którymi wybrać będziecie mogli się na indywidualne spacery (lub wycieczki w małych grupach)! W trakcie wędrówek z pewnością poznacie sporo nowych miejsc, nazw, którymi posługują się niektórzy „miejscowi” oraz historii. Odnalezienie wszystkich może być dla was nie lada wyzwaniem, ale najważniejszy będzie kontakt z naturą, wytworzenie więzi z parkiem i odkrycie bujności okolicznej przyrody, tak pożądane w naszej zdominowanej przez komputery rzeczywistości. Broszurę z mapkami znajdziecie w maju i czerwcu u partnerów projektu oraz w lokalnych punktach usługowych zlokalizowanych niedaleko lub w samym parku.

Powrót do przeszłości
 
W drugiej części projektu odwołamy się do wspomnień, dawnych gier i wyliczanek, odświeżając potencjał szczęśliwych chwil z dziecięcych lat. Sięgajcie do pamięci po wszelkie entliczki-pentliczki i rymowanki oraz wasze ulubione podwórkowe gry oraz zabawy i podzielcie się pomysłami z innymi! Część z nich zbierana jest już na facebookowej grupie „Pałka Zapałka”.

W trakcie plenerowego spotkania wspólnie zagramy według starych reguł  w gumę, kolarzyki, Zośkę… a może dzieci pokażą nam coś zupełnie nowego? Na koniec znów nawiążemy do nazw i ceremonialnie odbierzemy Grabiszynce niemiłą nazwę „Smródka”, przywracając jej właściwe imię. Własnoręcznie upleciemy też wianki, które w akompaniamencie dobrych życzeń wrzucimy do rzeczki. Piknik planujemy 19 czerwca – więcej informacji wkrótce!

Złap mapkę i wyruszaj na spacer!

Magiczne mapki po majówce (dokładna data pojawi się TUTAJ) czekać będą pod TYMI ADRESAMI:

Dołączcie do Zielonej wyprawy do czasów dzieciństwa także na FB

Partnerami działań są: Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, Społeczna Rada Parku Grabiszyńskiego, Społeczny Ruch Sympatyków Parku Grabiszyńskiego “Grupa 51”, Personal Garden i Joanna Stoga

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 25. Mikrograntów

- Czytaj także

p:37801