6.11.2020 Piątek

Powracają jesienne „Pieśni uzdrawiające Wrocław”! Druga edycja zaraz startuje na Fabrycznej.

Grupa nieformalna „Chór Nana”, która wiosną realizowała z nami w formule online cykl spotkań wokół tradycyjnych pieśni, tym razem jesienno-zimową porą zaprasza na warsztaty wokalne nie tylko dla seniorów, dorosłych czy młodzież, ale też dzieci! Będziemy łączyć się trzy razy w tygodniu, by wspólnym śpiewem odpędzić ponurą atmosferę tej części roku.

Projekt to kontynuacja tegorocznych działań opartych na wspólnym śpiewie, czyli „Pieśni uzdrawiających Wrocław”, które odbywały się w wakacje przede wszystkim online. Ekipa dostrzegła po realizacji pierwszej edycji swojego pomysłu, że zaproponowane przez nich działania sprawdzają się jako narzędzie budowania społeczności lokalnej.

Tym razem swoje spotkania planują skierować głównie do mieszkańców i mieszkanek Złotnik, Stabłowic, Kuźnik, Leśnicy i Maślicach. Chcą zaktywizować mieszkańców i mieszkanki tych osiedli, mając nadzieję, że także w tej części Wrocławia uda się im stworzyć grupę zafascynowaną wspólnym śpiewem. Swój sprawdzony program i formułę spotkań ze względu na pandemiczne zalecenia znów zrealizują online. W trakcie spotkań będziemy mieć okazję, by znów posłychac i poznać tradycyjne pieśni m.in. z Gruzji, Ukrainy i Polski. Olga Lidia Kozłowska, liderka projektu, postawiła na te, które regenerują, odżywiają i pozwalają wyśpiewać duszę.

Przypominamy jej słowa sprzed pół roku, które wciąż są bardzo aktualne:

Wspólny śpiew od wieków wyzwalał w ludziach poczucie mocy i sprawczości. Integrował do wspólnego działania. Uzdrawiał poprzez doznanie połączenia i przepływu we wspólnocie. Chcemy wykorzystać to zjawisko we współczesnym Wrocławiu, uzdrawiając tkankę miejską tam, gdzie potrzebuje ona integracji oraz angażując do wspólnego działania artystycznego tam, gdzie w dźwięcznym spotkaniu możemy uzmysłowić ludziom ich wspólną moc sprawczą!

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Nie jest potrzebne żadne doświadczenie. Spotkania będą odbywały się w języku polskim z możliwością angielskiego tłumaczenia. Tym razem spotkania zostaną podzielone na warsztaty wokalne dla dorosłych i młodzieży oraz osobne dla rodzin z dziećmi. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki połączą się również na wydarzeniu finałowym – wspólnym śpiewaniu w grudniu!

Startujemy już 9 listopada!

Formularz do zapisów znajdziecie TUTAJ

Po zgłoszeniu się do udziału w warsztatach, otrzymacie linka do spotkania w platformie Zoom. Możecie wziąć udział w jednym spotkaniu lub wszystkich!

Harmonogram zajęć

dla dorosłych i młodzieży:

  • 9.11, 16.11, 23.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
  • 17.11, 24.11 (wtorek), g. 11:15-13:00

dla rodzin:

  • 18.11, 25.11, 2.12 (środa), g. 17:30-19:00

Spotkania prowadzą:

zajęcia dla dorosłych i młodzieży:

Olga Lidia Kozłowska. Droga Głosu – jest psychologiem i psychoterapeutą somatycznym, prowadzi warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Ma wieloletnie doświadczenie z różnorodnymi drogami emisji głosu, głównie w śpiewie tradycyjnym i klasycznym (chóralnym), a także w improwizacji. Fascynuje ją praca nad odcieniami i możliwościami głosu. Podchodzi do głosu holistycznie. Prowadzi Chór Nana.

zajęcia dla rodzin z dziećmi:

Monika Strzelczyk – aktorka, muzyk, matka. Studiowała aktorstwo na PWST w Krakowie. Przez wiele lat doświadczała zawodowo współpracy z rozmaitymi grupami teatralnymi oraz zespołami muzycznymi w Polsce i za granicą. Prowadzi zajęcia z zakresu świadomości ciała oraz pracy z emocjami. Pracuje z młodzieżą w szkole demokratycznej. Jest członkiem gruzińskiego Chóru Nana. Śpiew, muzyka i taniec są jej pasją i motorem do życia.

Kasia Stankiewicz – ukończyła studia aktorskie na uczelni Rose Bruford College of Theatre and Performance w Londynie. Uczestniczka wielu warsztatów i rezydencji teatralnych skupionych na ruchu i śpiewie. Zakochana w polifonii, członkini Chóru Nana prowadzonego przez Olgę Lidię Kozłowską.

Aktualnych ciekawostek o projekcie szukajcie w wydarzeniu na Facebooku.

Projekt współrealizowany jest w ramach 24. Edycji programu Mikrogranty.

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej