1.01.2018 Poniedziałek

Poznaj metodę Craiga Quata – JUGGLE BOARD – wykłady i warsztaty w Sektorze 3

Metoda Craiga Quata zakłada pracę z rekwizytami żonglerskimi oraz specjalnie stworzonymi tablicami (juggle boards), które ułatwiają wykonanie ćwiczeń. JUGGLE BOARDS bazuje na integracji sensorycznej. Dzięki prostym ćwiczeniom ćwiczymy koordynację (oko - sygnał nerwowy – czynność). Dzięki JUGGLE BOARDS pracujemy nad rozwojem integracji układu nerwowego, który w wydajny sposób przetwarza informacje sensoryczne. Dzięki ćwiczeniom z JUGGLE BOARDS osiągnięto spektakularne wyniki rozwoju sprawności umysłowych i koordynacyjnych, przy równoczesnym zachowaniu przyjemności i radości z ćwiczeń.

Craig Quat

Projekt skierowany jest do osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami oraz seniorów 50+.

Autorska metoda Craiga Quat’a – JUGGLE BOARD, ma ułatwić żonglowanie, ale co najważniejsze ma rozwinąć połączenia międzypółkulowe w systemie mózgowym. Jest to metoda wywodząca się z żonglerki, jednak nie wymaga umiejętności żonglowania i jest skierowana przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami. 
Zobacz filmy na: https://vimeo.com/176262546
A także na: https://www.quatprops.com/

Jest to unikatowy sposób nauczania żonglowania (bez względu na wiek i możliwości psychoruchowe) za pomocą odpowiednio stworzonych do tego narzędzi pracy i rekwizytów żonglerskich. Celem warsztatów jest społeczna integracja i wzmocnienie samooceny uczestników. Uczestnicy w krótkim czasie zyskają dużo wiedzy i praktyki na temat tego, jak pracować nad poprawą kondycji swojego mózgu, nabędą nowych zdolności motorycznych, wzmocni się ich samoocena poprzez wgląd na drobne sukcesy w wykonywanych ćwiczeniach, a przez pracę w parach lub małych grupach będą pokonywać bariery społeczne wzajemnie sobie pomagając. Osoby zaangażowane w warsztaty otrzymają wskazówki, jak kontynuować ćwiczenia w zaciszu domowym bez konieczności używania rekwizytów cyrkowych.

JUGGLE BOARD promuje zdrową aktywność fizyczną i zaangażowanie społeczne. Wiele prac naukowych udowadnia, że żonglowanie poprawia pracę mózgu, zwiększa koordynację, koncentrację i jest świetnym źródłem aktywnego wypoczynku. 

WARSZTATY
W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań warsztatowych, podczas których uczestnicy będą mogli w teorii i praktyce zapoznać się z innowacyjną metodą żonglowania. 

Kiedy: 15, 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia 2017, godz. 18.00-19.45
Gdzie: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65

KOSZT
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

KOMFORT
Wszystkie miejsca spotkań są dostosowane dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych (niskie progi, winda).

REKRUTACJA
Obowiązuje rekrutacja za pomocą ankiety stacjonarnej (dostępnej w BarBarze przy ul. Świdnickiej oraz w Sektorze3 przy ul. Legnickiej 65) oraz internetowej (www.bit.ly/2yNNT01). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Jest dopuszczalna jedna nieobecność, natomiast druga powoduje, że uruchamiana zostaje lista rezerwowa osób chętnych, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z zajęć. 

INSTRUKTORZY
Craig Quat – teoretyk i światowy praktyk cyrku społecznego, który jako pedagog specjalny promuje integrację sensoryczną. Prowadzi badania nad rozwojem efektów żonglerki w edukacji, koncentrując się na adaptacyjnych metodach edukacyjnych. 

Żaklina Małolepsza – pedagog-terapeuta, certyfikowany pedagog cyrku, aktorka, performerka i wizażystka. 

Sebastian Frodyma – performer, artysta sceniczny i rzemieślnik kuglarski. Aktywny instruktor warsztatu manipulacji obiektami cyrkowymi oraz świadomości ciała. 

KONTAKT
tel.: 512-558-222
e-mail: zonglerka@wroclaw2016.pl

Realizacja projektu dzięki: mikroGRANTY ESK Wrocław 2016
Sprzęt warsztatowy udostępnia: CARNIVAL – otwarta przestrzeń cyrkowa i Fundacji MIASTO PROJEKT: www.carnival.com.pl i www.miastoprojekt.org

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej