12.04.2021 Poniedziałek

Poznaj szczegóły drugiego w tym roku naboru do Mikrograntów!

Nie zwalniamy tempa i już dziś zapraszamy do udziału w majowej odsłonie Mikrograntów! Na wasze propozycje czekać będziemy od 1 do 15 maja. W wakacje i wczesną jesienią w całym mieście zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.

Mikrogranty to prowadzony przez Strefę Kultury Wrocław i Fundację Umbrella ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Na jakie propozycje czekamy?

To zależy głównie od Was i potrzeb Waszych lokalnych społeczności! Mogą to być zarówno zaskakujące podwórkowe czy parkowe happeningi, wirtualne warsztaty dla seniorów i seniorek lub hybrydowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. W tym naborze możecie zgłosić też np. plenerowe koncerty, sąsiedzkie tworzenie słuchowisk, mikroseriali lub niestandardowych przewodników po osiedlach. Pomysłów może być wiele, ważne, by zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności!

Ostatnie 12 miesięcy pokazało nam, że działania dla lokalnych społeczności możliwe są w każdych warunkach – „na żywo”, online czy „hybrydowo”. Wiemy, że nie ma takiej trudności, której wspólnymi siłami nie jesteśmy w stanie pokonać. Dlatego z niecierpliwością czekamy na wasze nowe pomysły!

Latem weź miasto w swoje ręce

Drugi w tym roku nabór potrwa od 1 do 15 maja. Tradycyjnie podzieliliśmy go na trzy ścieżki:

• dla osób fizycznych, również tych prowadzących działalność gospodarczą  i grup nieformalnych. To ścieżka dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia (pamiętajcie, że nie musicie mieć stałego meldunku w mieście!)
  • Mikrogranty młodzieżowe, które kierujemy do osób od 13 do 21 roku życia
  • Mikrogranty NGO. Ścieżka dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Zgłoszone projekty w ścieżce młodzieżowej i NGO będą mogły być realizowane do 30 września. W przypadku ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych aż do 31 października). Formularze zgłoszeniowe pojawią się 1 maja na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty/.

Mikrogranty kierujemy do osób o różnym doświadczeniu w prowadzeniu projektów. Dlatego też pomagamy wam w ich realizacji na każdym etapie przygotowań. Dotyczy to również kwestii zapewnienia uczestnikom i uczestniczkom odpowiednich warunków sanitarnych. Razem z wami przygotowujemy regulaminy, zbieramy dane i pomagamy znaleźć bezpieczne miejsca do realizacji planów. Możecie liczyć na nasze wsparcie oraz gwarancję współorganizacji projektu w takiej formule, która będzie dla wszystkich komfortowa i bezpieczna!

Spotkania informacyjne i warsztaty

Wszelkie pytania lub wątpliwości postaramy się rozwiać na spotkaniach informacyjnych, na których przedstawimy szczegółowe zasady i terminy związane z realizacją projektu. Po raz kolejny spotkamy się w sieci – transmisje odbędą się na naszym profilu na Facebooku.

Spotkanie ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17:30, Mikrogranty NGO zostaną omówione 28 kwietnia, a dzień później, 29 kwietnia, zaplanowaliśmy transmisję spotkania o Mikrograntach młodzieżowych.

Jeśli rozpoczynacie przygodę z naszym programem to koniecznie zapiszcie się na specjalne warsztaty i szkolenia dedykowane każdej ze ścieżek! Na spotkaniach krok po kroku przeprowadzimy Was przez tajniki formularza wniosku i przygotowań do realizacji projektu. Zapisy przyjmujemy mailowo – poniżej znajdziecie kontakt do każdej ze ścieżek.

Zajęcia online dla przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędą się 4 i 5 maja, dla osób fizycznych i grup nieformalnych 5 maja, a warsztaty dla młodzieży zaplanowano na 6 maja. Projekty skonsultować będzie można także w trakcie trwania naboru mailowo oraz telefonicznie.

Przydatne dokumenty

Wszystkie szczegóły, terminy konsultacji oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do majowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) znajdziecie na stronach ścieżek:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych:
www.strefakultury.pl/Mikrogranty | kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO:
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl

Mikrogranty młodzieżowe:
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty