Login
Register

Login
Register

12.07.2019 Piątek

Poznajcie letnią rezydencję Irène Mélix

Lato w ramach AIR Wro to działania związane przede wszystkim ze sceną self-publishingową. Warsztaty, dyskusje i spotkania wokół zinów, druku i photo booków kontynuujemy w ramach rezydencji Irène Mélix – queerowej artystki, badaczki i kuratorki z Drezna.

Irène do Wrocławia przyjechała jako reprezentantka Drezna – miasta partnerskiego Wrocławia – kontynuując swoje badania w obszarze „queer archive”. Jej głównym celem jest rozpoznanie statusu wrocławskich lesbijek, które publikując ogłoszenia w czasopismach, poszukiwały towarzyszek, partnerek czy przyjaciółek. „Amour Sur Minitel” to projekt o potrzebie bliskości i intymności, ale też o samotności i braku zrozumienia wśród najbliższego otoczenia, czy statusie kobiet, które nawet w społecznościach LGBT+ były często wykluczane lub pomijane (np. publikując swoje ogłoszenia w czasopismach adresowanych bezpośrednio do mężczyzn).

Podczas swojego pobytu we Wrocławiu Mélix spotyka się z szeregiem lokalnych aktywistek i działaczek queerowych – m.in. z Kultury Równości czy archiwum LAMBDY w Warszawie, zbierając osobiste historie i tropy ważnych dla polskiej sceny LGBT+ postaci. Całość – prezentująca swego rodzaju cienie prawdziwych osób – artystka zaprezentuje już 5 sierpnia na Tamce, gdzie swoją premierę będzie miał zin powstały we współpracy z Ewą Rebeką Służyńską i Agatą Kalinowską.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:20099