Login

Register

Login

Register

10.09.2021 Piątek

Poznajcie pierwszych gości konferencji Miasto i Kultura!

Już za nieco ponad miesiąc zapraszamy na 5. odsłonę konferencji Miasto i Kultura, którą jak zawsze poświęcimy zagadnieniom związanym z organizacją i produkcją kultury w Polsce. Między 19 a 22 października połączymy się online, by w trakcie webinarów, prezentacji, dyskusji i wykładów porozmawiać o przyszłości polskiej kultury z przedstawicielami_lkami najważniejszych instytucji, organizacji i kolektywów w Polsce. Poznajcie nazwiska pierwszych gości konferencji!

Tworząc program Miasta i Kultury szukaliśmy hasła przewodniego, które w pełni odda nasz punkt widzenia na aktualną kondycję sektora kultury w Polsce. Zadaliśmy sobie pytanie: co po kryzysie i dokąd nas ta zmiana, o której tyle mówiliśmy zaprowadzi? Hasłem tegorocznej odsłony jest REGENERACJA.

Od 19 do 22 października zapraszamy Was do rozmów na temat budowania nowej wizji naszego sektora – opartej o dobrostan i rezyliencję osób tworzących kulturę, odrzucenie nadprodukcji projektów, równowagę pomiędzy pracą i życiem prywatnym, przyjazne środowisku wykorzystanie nowych technologii, a także definiowanie uczestnictwa w nowatorski sposób.

Poznaj gości konferencji

19 i 20 października będzie okazją do kameralnych spotkań na czterech webinarach. Wirtualnie spotkamy się wtedy m.in. z Joanną Murzyn z Radicalzz, która zabierze nas w podróż po cyfrowej ekologii w kulturze. Webinar zainteresuje tych_te z Was, którzy chcą poznać opcję na życie bez Facebooka i wspólnie poszukać alternatyw dla oferty korporacji, dowiedzieć się czy wysyłanie maili i korzystanie z chmury musi mieć negatywny wpływ na środowisko, a także jak zmapować własną organizację w celu dobrania dla niej odpowiednich narzędzi cyfrowych.

Przygotowaliśmy też propozycję dla osób, które lubią transfer wiedzy z innych sektorów! Uczestnicząc w nim dowiecie się, jak możecie wykorzystywać elementy procesu UX i narzędzia w swojej codziennej pracy czyli jak badać grupę docelową, wyciągać wnioski z badań i mapować doświadczenia swoich odbiorców, by znaleźć luki, które warto usprawnić. Webinar „UX dla kultury – przydatne narzędzia i praktyczna wiedza” poprowadzi Aga Naplocha z The Awwesomes ze wsparciem Jessiki Tomczyk.

Jak możemy zacząć procesy związane z REGENERACJĄ jeśli nie posiadamy wiedzy na temat przyczyn i skutków kryzysu?

O pandemii i jej wpływie na ekonomię świata kultury powstało już wiele opracowań, my w październiku skupimy się na najważniejszych naszym zdaniem akcjach badawczych!

Trzeciego dnia konferencji połączymy się z prof. zw. dr hab. Rafałem Drozdowskim (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Anną Zakrzewską (Public Profits), którzy przedstawią cząstkowe wyniki projektu „Badania kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, na przestrzeni lat 2020-2021”. To zainicjowana przez Koalicję Miast próba znalezienia odpowiedzi na pytanie odnośnie rezyliencji naszego sektora i tego czy globalny kryzys wyzwolił w polu kultury pojawianie się strategii na przetrwanie.

Rozmowa o edukacji

Jeśli myślimy o roku 2020, to nie sposób nie wrócić do tematu edukacji. To właśnie ten sektor, obok służby zdrowia, wystawiony został na najcięższą próbę! W chaosie edukacji zdalnej kultura i sztuka okazały się być dużym wsparciem dla nauczycieli i nauczycielek oraz rodziców (kultura #wSIECI zwłaszcza!). Aleksandra Czetwertyńska i Magdalena Biernat z Centrum Cyfrowego opowiedzą Wam o badaniach wśród polskich i zagranicznych nauczycieli i nauczycielek, a także opowiedzą o tym jak edukacja zdalna zmieniła nasze praktyki i przyzwyczajenia.

Ekologia w kulturze

Ostatni dzień konferencji rozpoczniemy inspiracyjnym wykładem Jadwigi Klaty – aktywistki klimatycznej związanej z Extinction Rebellion. Nasza gościni przedstawi nam swoją perspektywę na to jak instytucje kultury mogą wspierać ruchy ekologiczne, a także opowie o relacji między działaniem i nadzieją!

Do zobaczenia w październiku!

Na 5. konferencję „Miasto i Kultura”: REGENERACJA zapraszamy przed ekrany 19-22 października. Do współtworzenia programu zaprosimy również Was, uruchamiając na początku przyszłego tygodnia open call, w ramach którego to Wy opowiecie czym REGENERACJA jest dla Was!

Pełny program i informacje o biletach ogłosimy już wkrótce.

- Czytaj także

p:40765