Login

Register

Login

Register

6.09.2018 Czwartek

Poznaliśmy program tegorocznego festiwalu Dziecinada

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” po raz szósty będzie bawił, wzruszał i edukował. W październiku Strefa Kultury Wrocław i Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych zapraszają na kilka dni wspaniałej przygody z teatrem i spotkania z artystami z całego świata.

fot. Marcin Jędrzejczak

Festiwal „Dziecinada” to podróż po świecie m.in. teatru klasycznego, nowatorskiego, lalkowego i cyrkowego. Otwartego na różne grupy wiekowe i dostosowanego do wrażliwości młodych poszukiwaczy artystycznych wrażeń. W tym roku Wrocław odwiedzą goście z Danii i Słowacji, a wśród spektakli pojawi się kilka znanych wszystkim – małym i dużym – historii: „Księga dżungli”, „Piotruś Pan”, widowiskowo zrealizowana opowieść o Janosiku oraz „Romeo i Julia” przedstawieni jako tańczące robaki.

Festiwal spełnia bardzo ważne zadanie – dociera tam, gdzie teatr zwykle nie dociera. Do miejsc nieoczywistych, z daleka od centrów kultury – w plenerze, hospicjum, w osiedlowym ośrodku kultury. Twórcy festiwalu nie tylko dostarczają rozrywkę, ale także uczą i rozwijają, dlatego „Dziecinada” to nie tylko spektakle, ale również warsztaty, zabawy animacyjne oraz gry edukacyjne. Przez cały festiwal w galerii Impartu będzie można także podziwiać makiety kolejowe przygotowane przez Kolejkowo oraz wystawę prac dzieci z Kliniki Przylądka Nadziei.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. 

Program główny:

4 października (czwartek)

9:00 i 12:00

sala kameralna, Impart

Teatr Wariate: „Eliksir mądrości” [6+]

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Naukowiec – zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu – postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego Eliksir Mądrości, dzięki któremu jego umysł mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego o imieniu Albert. Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko miesza się Zofia? Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek – to etapy dalekie od doskonałości… Czy Profesorowi uda się osiągnąć upragniony cel?

Eliksir mądrości” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań. Nie brak w nim dobrej zabawy, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. To pełen humoru ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

9:30 i 11:30

Barbara

Teatr Dzieci Miłość: „Klaudek i Klaudynka” [4–8 lat]

Spektakl interaktywny, w którym dwie postaci Klaudek i Klaudynka rywalizują między sobą o uwagę i sympatię dzieci, prześcigając się w najbardziej szalonych i zaskakujących zabawach oraz animacjach z publicznością. W końcu jednak zaprzyjaźniają się ze sobą i w rezultacie łączą siły, aby wspólnie zachęcać dzieci do działania na scenie. Podczas wydarzenia nie tylko bohaterzy są kreatorami scenicznej rzeczywistości, ale także dzieci mogą wykazać się pomysłami i odwagą w wymyślaniu spontanicznych zabaw.

10:30 i 17:30

sala teatralna, Impart

Teatr Baj Pomorski w Toruniu: „Księga dżungli” [6+]

Klasyczne opowiadania ze zbioru ,,Księga dżungli” R. Kiplinga ułożone zostały w wartką historię chłopca wychowanego w lesie przez wilki. W spektaklu krok po kroku przedzieramy się przez najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, poznając panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Jak się okazało, reguły świat zwierząt niewiele różnią się od tych, które tworzą ludzie…

Twórcy spektaklu chcą przekazać widzowi informację, że wszyscy posiadamy pewne zwierzęce cechy: jesteśmy odważni albo tchórzliwi, przebiegli lub zupełnie pozbawieni sprytu. Dodatkowo, jeśli w każdym z nas tkwi coś z dzikiego zwierzęcia zamkniętego w klatce, uwolnieni – możemy zrobić dużo dobrego, ale i dużo złego. Musimy tylko wiedzieć jedno: nikt nie ma prawa krzywdzić ani zabijać dla przyjemności. Ani zwierzę, ani człowiek. Takie jest prawo zwierząt i takie jest prawo dżungli. Ludzie czasem o tym zapominają.

11:00 i 17:30

Ośrodek Kultury ze Sceną „Teatr na Bruku”

Teatr na Bruku: „Charlie pomywaczem” [5–105 lat]

Interaktywny spektakl inspirowany postacią Charliego Chaplina stanowi bazę dla dalszego przybliżania tzw. „świata wartości i sztuki” zawartego zarówno w słynnych filmach Chaplina, jak i w innej formie. Poezja, optymizm, radość, otwartość na kontakt z innymi (widzami dziecięcymi i partnerami), humor, zaskakujące zwroty akcji, gonitwy, przekomarzania się pary głównych, choć opozycyjnych bohaterów: wolnego, beztroskiego Klauna i Policjanta reprezentującego porządek, ale i schematyczność czy brak fantazji…

5 października (piątek)

9:00 i 11:30

sala kameralna, Impart

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI: „Księżycowe opowieści” [2–102 lat]

Wszyscy jesteśmy Kosmicznymi Podróżnikami. Od najmłodszych lat otacza nas „kosmos” naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten Przeogromny Wszechświat wysoko nad naszymi głowami, który wyłania się gwieździstą nocą. Podczas codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność? Czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

W spektaklu „Księżycowe opowieści” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych pochodzących z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i jedna z dalekiego Nepalu. Każda, zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i w mądry, a jednocześnie zabawny, ciepły i przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiada na nie.

10:30 i 17:30

sala teatralna, Impart

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu: „Piotruś Pan” [6+]

Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii – fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tym beztroskim świecie dzieciństwa czas nie przemija, a życie jest nieustającą przygodą. Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka…

Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu.
W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki. „Piotruś Pan” to spektakl familijny, na który zapraszamy całe rodziny. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Uczy dzieci, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

UWAGA! Spektakl o 10:30 z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dzięki współpracy z Fundacją Katarynka.

11:00 i 17:30

Ośrodek Kultury ze Sceną „Teatr na Bruku”

Teatr na Bruku: „Fotograf” [spektakl familijny] + warsztaty „ABC Aktora”

Przedstawienie w konwencji niemego kina. Atelier fotograficzne w stylu retro i jego fotograf czytający w myślach widzów-klientów, by spełnić ich wszystkie życzenia, kimkolwiek są (kobietą, mężczyzną, dzieckiem). Wszystko się może zdarzyć – pojawiają się słynne postacie filmowe i baśniowe, atrakcyjne pejzaże. Dramaturgia spektaklu zakłada udział widza w przedstawieniu, który staje się aktorem. Finezję i czar działania fotografa burzy zagadkowy asystent…

17:00

Barbara

Novy Ruch Teatr: „Ciao Ciało!” [05 lat] + warsztaty

Ciao Ciało!” to pełna przygód historia o odkrywaniu swojego ciała i niepohamowanej potrzebie ruchu. Ręce?! Do czego służą ręce? Nogi?! A nawet dwie nogi! Co można robić (z) nogami? Co kryje się w dziurkach od nosa? Ciało staje się w tej historii zarazem placem zabaw, jak i dziwnym niezbadanym mechanizmem. Lekka forma taneczno-pantomimiczna w przyjaznej przestrzeni, z autorską muzyką to to, co w „Ciało! Ciało” nie pozwoli dzieciom nawet na chwilę oderwać wzroku od sceny.

Nieodłącznym elementem „Ciao Ciało!” są warsztaty teatralno-ruchowe dla dzieci i rodziców odbywające się po przedstawieniu. Uwaga! Spektakl wzmaga odwagę, ciekawość świata i rozwija wyobraźnię. Pamiętajcie o wygodnym stroju dla siebie i swoich „najnajów”, żebyście mogli komfortowo turlać się i bawić z nami w czasie warsztatów.

Ciao Ciało!” powstało w ramach Dotknij Teatru Łódź 2018 i jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

6 października (sobota)

10:30 i 16:00

sala teatralna, Impart

Teater Minsk (Dania): „Niebo” [1,55 lat]

Połóż się, spójrz w niebo przez palce!

Czy widzisz świat do góry nogami? Czy słyszysz gwiazdy?

Dwie tancerki zabierają najmłodszych widzów w prawdziwą podniebną podróż. Sprawiają, że wszystko wokół zaczyna wirować, a miękkie chmurki i samoloty są (dosłownie) na wyciągnięcie ręki. Językiem ciała są w stanie przywołać delikatny, szepczący wiatr, ale też złowrogą ciszę przed burzą. Całości dopełnia nastrojowa muzyka i delikatna scenografia.

11:00 i 17:00

Proza

Teatergruppen Batida (Dania): „Solo dla dwóch” [5+]

Dyrygent czeka niecierpliwie, podczas gdy każdy członek The Sweet Seven Magic Orchestra dzwoni z informacją, że nie dotrze na koncert. Początkowo zrozpaczony, postanawia dobrze wykorzystać tę sytuację. Zagra skomponowany w sekrecie solowy koncert na trąbkę, który na pewno uczyni go sławnym. Gdy jest gotowy rozpocząć, niespodziewanie pojawia się jeden członek zespołu najmniej utalentowany i najgorzej rokujący muzyk, który myśli jedynie o piłce nożnej. To może się skończyć tylko katastrofą…i tak się kończy. Jednak okazuje się, że tych dwóch muzyków ma więcej wspólnego, niż im się wydaje.

12:00 i 17:30

sala kameralna, Impart

Sofie Krog Teater (Dania): „Diva” [10+]

W głębi mrocznego i niezwykłego kabaretu krzyżują się ścieżki życia pięknej diwy, lokaja ze złamanym sercem, złośliwego asystenta laboratoryjnego i szalonego naukowca. Widzowie, obserwując bohaterów przeżywających niefortunną noc, która może być ich ostatnią, zostają wciągnięci w wir tajemnic skrywanych przez mury kabaretu. „Diva” to wyjątkowy przykład

zręczności oraz pokaz umiejętności utalentowanej lalkarki Sofie Krog, która kieruje całą akcją na wielu scenach ze środka małego, obrotowego teatru.

7 października (niedziela)

10:30 i 15:00

sala kameralna, Impart

Studio Teatralne BLUM: „Jak po sznurku” [1,55 lat]

To na dole jest z pisaku. To na górze jest z nieba.” (Krystyna Miłobędzka)

Prowadzi tam droga. Prosta albo kręta.

Idzie lub biegnie? Łączy czy oddziela? Przecina. Plącze. Czasami zawraca. Znika i pojawia się znowu. Zostawia ślad. Droga ode mnie do ciebie.

Droga do domu.

16:30

sala teatralna, Impart

Circus Younak (Słowacja): „Younak” [spektakl familijny]

Jedyne w swoim rodzaju, niezwykle efektowne połączenie teatru, cyrku i folkloru – pierwsze przedstawienie współczesnego cyrku na Słowacji łączy tradycyjne i nowoczesne podejście do współczesnego teatru. Historia zainspirowana jest prawdziwą postacią Juraja Jánošíka, który został reprezentantem walki o wolność małego narodu zdominowanego przez potężną monarchię austriacką około 1707 roku. Legenda głosi, że Jánošík rabował bogatych i oddawał łupy biednym. Był złodziejem czy bohaterem?

Inspirowana cyrkiem i starożytnym folklorem komedia teatralna niszczy stereotypy i bariery, przy okazji dostarczając niesamowitych wrażeń.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do zmian w programie.

Zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacje: Bilety dla grup zorganizowanych: 10 zł + 1zł opiekun, Bilety indywidualne: 10 zł, spektakl ,,Younak” – 13 zł

Biuro organizacji widowni czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16.00 pod numerem tel. 71 712 71 00. Kontakt dla grup zorganizowanych: tel. 797 128 777

e-mail: alicja.dolata@strefakultury.pl

Kasa biletowa Impart

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00 i w weekendy na 2 godziny przed wydarzeniem

tel. 71 341 94 32

e-mail: rezerwacje@strefakultury.pl

Lokalizacje:

Impart, Mazowiecka 17

Ośrodek Kultury ze Sceną ,,Teatru Na Bruku”, Pszczelarska 7

Barbara, Świdnicka 8b

Proza, przejście Garncarskie 2

 

Wydarzenia towarzyszące:

Przez cały czas trwania festiwalu zapraszamy do Teatralnej Krainy w Imparcie, gdzie pomiędzy spektaklami będzie można podszkolić warsztat aktorski, popracować z dramą i emocjami, rozwijać kreatywność, zbudować scenografię, pracować nad zadaniami grupowymi czy po prostu dobrze się bawić.

4 października

16:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty tworzenia wielkich latawców z Fundacją Go’n’Act

Stworzone podczas zajęć wielkie, kolorowe latawce, uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty dla dzieci od lat sześciuodbędą się w ramach projektu „Międzynarodowe gry podwórkowe”. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com.

4–5 października

9:00–12:00, Impart (hol)

Konsultacje dla nauczycieli

Bezpłatne konsultacje dla nauczycieli z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Tytułowa pomysłowa mama podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokaże, jak kreatywnie pracować na lekcjach z książką.

 

4–7 października

9:00–19:00, Impart (galeria)

Wystawy

Podczas trwania festiwalu w galerii Impartu będzie można podziwiać dwie wyjątkowe wystawy. „Siła i wsparcie, czyli niezwykli bohaterowie Przylądka Nadziei”, to zbiór prac artystycznych podopiecznych wrocławskiej klinki Przylądek Nadziei. Natomiast dzieci z przedszkola nr 43 „Kolorowe” we Wrocławiu zaprezentują własne interpretacje plakatów promujących tegoroczną „Dziecinadę”.

Pomiędzy spektaklami, Impart (hol)

Warsztaty Teatru Klinika Lalek: „Z wizytą u mistrza Gepetto”

Mistrz Gepetto bajkowy ojciec Pinokia (w tej roli wybitny polski scenograf Wiesław Drzewiecki) zabierze uczestników do swojej teatralnej pracowni, gdzie odbywać się będą warsztaty budowy i animacji lalek. Asystenci Mistrza Gepetto (aktorzy Teatru Klinika Lalek) prowadzić będą warsztaty teatralne pt. „Zabawy dzieci w teatr”, podczas których zaprezentują alchemię tworzenia teatru.

Pomiędzy spektaklami popołudniowymi, Impart (hol)

The Shakespeare Photo Booth z Fundacją Aardvark Arts

A może tak zdjęcie z bardem we własnej osobie? Pomiędzy spektaklami zapraszamy do fotobudki na mini-warsztaty teatralne. Dzieci i dorośli ekspresowo nauczą się jednego ze znanych, szekspirowskich wersów i odegrają je, pozując do zdjęć pod wielką głową Szekspira. Przynieście swoje aparaty i nie zapomnijcie otagować publikowanych fotek hashtagiem: #dziecinada. Przy fotobudce będzie można także zaczerpnąć informacji na temat działalności Klubów Szekspirowskich dla dzieci we Wrocławiu.

5 października

10:00, Impart (sala nr 13)

Warsztaty pantomimy

Warsztaty zaprezentują możliwości wyrażania swoich emocji niewerbalnie ciałem i mimiką. Dodatkowymi zajęciami będzie nauczenie dzieci i młodzieży świadomości ruchu scenicznego i oswojenie się ze sceną.

Zajęcia poprowadzi Krzysztof Roszko – aktor mim, uczeń Henryka Tomaszewskiego, od ponad 25 lat pracujący we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także współpracujący z Teatrem Klinika Lalek oraz z Teatrem Sztuk. Pedagog, konsultant ruchu scenicznego i choreograf. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 12+. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: wiktorczyk.wiktoria@gmail.com


16:00, Impart (podw
órko)

Międzykulturowe zabawy podwórkowe z Fundacją Go’n’Act

Klasy, zbijak, kapsle, guma, podchody, zabawa w chowanego… Pamiętacie? A zastanawialiście się, w co grali wasi rówieśnicy w Brazylii czy w Gruzji? Chcemy pokazać wam zabawy podwórkowe z różnych krajów. Wierzymy, że to świetny sposób na poznanie różnorodności i bogactwa kultur innych regionów świata. Czy może być lepsza okazja do wzajemnego poznania się niż wspólna zabawa? Razem z Fundacją Go’n’Act zapraszamy dzieci od lat sześciu na podwórkowe warsztaty wielokulturowe. Poznacie gry i zabawy m.in z Kazachstanu, Indii, Afganistanu, Iraku, Rumunii, Ekwadoru, Syrii, Pakistanu i z Ukrainy. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: projekty.gonact@gmail.com.

6 października, 16:00
7 pa
ździernika, 15:00

Impart (sala nr 13)

Warsztaty dla rodziców „Jak budować głębokie relacje”

Bezpłatne warsztaty dla rodziców „Jak budować głębokie relacje” z Joanną Mirecką, autorką książki „Dzieci pomysłowej mamy”. Obowiązują zapisy pod adresem: asiamipomyslowamama@gmail.com 


7 października

14:00, Impart (sala nr 13)

Rozgrzewka z Szekspirem” – ćwiczenia teatralne

Najlepszym sposobem na nauczenie się języka jest robienie tego w ramach innych czynności. Podczas „Rozgrzewki z Szekspirem” dzieci w wieku 7–14 lat będą miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach teatralnych, rozpoczynając od fizycznej i wokalnej rozgrzewki. Następnie każdy uczestnik otrzyma fragment tekstu i zmierzy się z jego tłumaczeniem oraz odpowiednim wykorzystaniem go w dzisiejszym świecie.

Zajęcia poprowadzi Seth Compton, dyrektor Fundacji Aardvark Arts. Do zabawy mogą zgłaszać się dzieci na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Ilość miejsc ograniczona – zapisy i informacje pod adresem: hello@aardvarkarts.org.

Dziecinada w plenerze (wstęp wolny)

6 października

13:00

Plener na osiedlu GrabiszynGrabiszynek (Górka Skarbowców)

Teater Asterions Hus (Dania): „Romeo&Julia!”

Szekspir i największa w historii opowieść miłosna w ujęciu zespołu Asterions Hus, który stworzył poruszający, szybki i żartobliwy spektakl. 24 sceny, 24 uściski, 24 zmiany kierunku i 24 celebracje miłości – jej wielu twarzy i zakończeń. Fantastyczny tekst Szekspira, dzięki aktorom, przeistacza się w taniec robaków, zakochanych zapaśników sumo i balet w taczkach. Jeszcze nigdy dotąd nikt nie grał martwego w tak żywy sposób!

Teatr Haliganda (Słowacja): „Mały Chłopiec TOTO z prehistorii” + warsztaty

Interaktywne przedstawienie o małym, odważnym chłopcu – łowcy mamutów żyjącym przed wieloma stuleciami. Podczas spektaklu widzowie poznają ciekawostki z życia prehistorycznego dziecka, ale też dzieje instrumentów muzycznych, które powstały z rzeczy używanych przez ludzi do zupełnie innych celów. Dzieci grają w tym spektaklu razem z aktorami. Po przedstawieniu przewidziany jest warsztat dla dzieci i dorosłych z gry na szamańskich, pierwotnych instrumentach. 

Teatr Haliganda (Słowacja): „Zagubione słońce” + warsztaty

Zagubiło się słoneczko! Na poszukiwania rusza mały aniołek. Czy słoneczko zaginęło na łące? Może w lesie, a może w jeziorze? Poszukajmy go razem z aniołkiem! 

Interaktywne, częściowo improwizowane przedstawienie z oryginalnymi, bezpiecznymi dla dzieci rekwizytami oraz bogato zdobionymi kostiumami. Spektakl, oprócz prostej historyjki, zawiera w sobie elementy edukacyjne – pokazuje różne środowiska, powietrze, wodę, ziemię i istoty tam mieszkające. Uczy także empatii, a co najważniejsze uruchamia wyobraźnię małych widzów, przy jednoczesnej doskonałej zabawie dorosłych. Muzyka do spektaklu grana jest na żywo – pojawiają się kije deszczowe, grzechotki, bębny, fujarki i wiele innych instrumentów. Spektakl płynnie przechodzi w warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak z prostych elementów i przedmiotów codziennego użytku można wyczarować magiczny świat baśni.

Klub Szekspirowski prezentuje „Sen nocy letniej”

Cały las przygotowuje się do kolejnego wesela królewskiego. Książę i Księżniczka Wróżek mają się pobrać… gdy tylko przestaną się kłócić. Grupa robotników bierze udział w kolejnych próbach sztuki i – jeśli przedstawienie ma być gotowe na wielki dzień – musi ze sobą współpracować. Klub Szekspirowski to grupa uczniów III i IV klasy, którzy zaadaptowali klasyczną historię autorstwa Szekspira, kierując ją do wszystkich grup wiekowych. Podczas tego procesu uczniowie udali się do miejsca narodzin barda w Stratford-upon-Avon, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat jego życia i historii.

Pomiędzy spektaklami będzie można zrobić sobie zdjęcie z samym Szekspirem. Każde dziecko otrzyma do nauczenia jeden ze słynnych cytatów Barda ze Stratford i możliwość sfotografowania się na tle jego ogromnej głowy.

Teatr Małe Mi oraz SZTUKiSZUM: „Księżycowe opowieści” + warsztaty

Warsztaty „Łapacze snów, łapacze opowieści” oraz ” Kosmiczne patyczaki” zostaną zrealizowane w wyniku synergii SZTUKiSZUM z Wędrownym Teatrem Lalek Małe Mi.  Tematycznie nawiązywać będą do przedstawienia teatralnego „Księżycowe Opowieści”. „, Oprócz wartości związanej z przyjemnością tworzenia lalek, każdy uczestnik będzie mónadać funkcję w naszym kosmicznym świecie, a następnie uczestniczyć we wspólnie zrealizowanej paradzie patyczaków. Efektem warsztatu „Łapacze snów, łapacze opowieści” jest stworzenie pięknej geometrycznej rzeźby, mają spełniać rolę edukacyjną: tworzenie i zapoznanie się ze sztuką jaką jest LAND ART oraz działanie proekologiczne – większość materiałów warsztatowych będzie z materiałów naturalnych (patyki, trawy etc.). „

oraz

koncert zespołu Konusy

teatralne zabawy z Teatrem Klinika Lalek

występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82 i 109

warsztaty teatralne, plastyczne, animacje

6 października

13:00, Ośrodek Kultury ze Sceną ,,Teatru Na Bruku”

Wielkie Teatralne Malowanie

W sobotę rano, na bruku Ołtaszyna stanie ogromna makieta budynku położonego przy ul. Pszczelarskiej 7. Dzieci razem z artystami będą wizualizować to, co może wydarzyć się w środku otwieranego właśnie Ośrodka Kultury. Inspiracją będą – towarzyszące powstawaniu muralu – happeningi teatralne, pokazy kuglarskie, spektakl w konwencji pantomimy „Drzewo” (o miłości i radości dawania, dzielenia się sobą), koncert „niespodzianka” i wiele innych atrakcji.

7 października

13:00, Plener na Brochowie (Fotoplastykon)

Bill Bombadill + warsztaty

Bill Bombadill to tajemniczy wędrowiec, którego niezwykłe umiejętności zachwycają publiczność na całym świecie. Jego specjalnością jest żonglowanie, ale nie stroni też od akrobatycznych popisów, pantomimy i rozśmieszających gagów. Billa najbardziej uwielbiają dzieci, które mogą uczestniczyć w jego występie. Show bawi, rozśmiesza, ciekawi, wzbudza zachwyt, a czasami sprawia, że na plecach pojawiają się dreszcze.

Teatr Haliganda (Słowacja): „Mały Chłopiec TOTO z prehistorii” + warsztaty

Interaktywne przedstawienie o małym, odważnym chłopcu – łowcy mamutów żyjącym przed wieloma stuleciami. Podczas spektaklu widzowie poznają ciekawostki z życia prehistorycznego dziecka, ale też dzieje instrumentów muzycznych, które powstały z rzeczy używanych przez ludzi do zupełnie innych celów. Dzieci grają w tym spektaklu razem z aktorami. Po przedstawieniu przewidziany jest warsztat dla dzieci i dorosłych z gry na szamańskich, pierwotnych instrumentach.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawa do zmian w programie.

***

Lokalizacje:

Górka Skarbowców, Racławicka 50

Fotoplastykon, Koreańska 1

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
27.02.2020

Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz – koncert

Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12713