Login

Register

Login

Register

22.10.2021 Piątek

Pozwólmy sobie odpocząć! Ruszają spotkania dla rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami

Jesienno-zimową edycję Mikrograntów rozpoczynamy projektem, który pozwoli na złapanie oddechu w wirze codziennych spraw i zmartwień rodzicom dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Inicjatorki zapraszają na cykl spotkań, w trakcie których zadbamy o wspólny dobrostan.

Magdalena Kowalczuk i Sylwia Wierzbowska, czyli grupa nieformalna Dobrze JEST to dwie znajome, które postanowiły dać sobie przestrzeń na realizację od lat odkładanych pomysłów. Wspólnie poprowadzą cykl jesienno-zimowych spotkań, które posłużą zadbaniu o sferę fizyczną i emocjonalną rodzicom i opiekunom dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Pomysł jest odpowiedzią na luki w systemowych rozwiązaniach, które pozwalałyby na kompleksowe wsparcie osób na co dzień zajmujących się dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Z perspektywy autorek projektu ważne jest poczucie wspólnoty, możliwość psychicznego i fizycznego odpoczynku, rozmowa i dzielenie się wspólnymi doświadczeniami. Warsztaty będą zaplanowane w taki sposób, aby zaoferować rodzicom osób z niepełnosprawnością przede wszystkim przestrzeń tylko dla siebie. W ich trakcie będą mogli choć trochę i na chwilę zostać odciążeni z trudu, jaki towarzyszy im każdego dnia, będą mieli też okazję pochylić się nad swoimi emocjami, troskami, rozterkami i frustracjami. Znajdzie się też czas na wytchnienie dla ciała, praca nad technikami relaksacyjnymi. Autorki projektu będą zachęcać do wymiany doświadczeniami oraz dzielenia się stereotypami, z którymi spotykają się jako rodzice dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Dwugodzinne spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w stałej grupie 10 osób. Co ważne, zgłaszając się do udziału, uczestnicy i uczestniczki mogą liczyć na wsparcie także po zakończeniu regularnej części projektu. Inicjatorki chcą bardzo mocno z każdą potrzebującą wsparcia osobą utrzymać kontakt.

Harmonogram spotkań:

Grupa spotykać będzie się w każdy wtorek od 9 listopada do 14 grudnia (9, 16, 23 i 30.11 oraz 7 i 14.12) od 17:00 do 19:00 

Miejsce: Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych – SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 

UWAGA!

Zapisy obowiązują na cały cykl 6 spotkań, oczywiście istnieje możliwość udziału w tylko części z nich.

Zgłoszenia przesyłać można na adres e-mail : rodzicu.wezoddech@gmail.com (decyduje kolejność zgłoszeń).

Wysyłanie zgłoszenia do udziału w projekcie jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU

Prowadzące: 

Sylwia Wierzbowska – instruktorka jogi i terapeutka pracy z ciałem;
Magdalena Kowalczuk – psycholożka i psychoterapeutka w nurcie systemowym 

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 27. Mikrograntów

- Czytaj także

p:41663