1.06.2018 Piątek

Praktyczne badania w kulturze ‒ metody, cele, korzyści

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Kontynuacja serii warsztatów „Praktycy Kultury” odbędzie się już 19 czerwca w Recepcji – nowej przestrzeni Strefy Kultury Wrocław. Tym razem przyjrzymy się praktycznym aspektom badań sektora ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi, które nie wymagają od organizatorów wielkich nakładów finansowych, jednocześnie umożliwiają im kreowanie i dostosowanie programu do realnych potrzeb odbiorców. Do udziału w warsztacie zaproszeni są twórcy oferty kulturalnej zainteresowani problematyką miejską oraz analizą relacji pomiędzy różnymi podmiotami tworzącymi kulturę miasta.

Celem warsztatu jest omówienie i przetestowanie podstawowych narzędzi badawczych, które mogą być z powodzeniem stosowane w codziennej pracy praktyków kultury. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami „uruchamiania” wiedzy za pomocą prostych badań jakościowych, zwłaszcza w kontekście programowania i współtworzenia działań z wybranymi grupami odbiorców. Wspólnie zastanowimy się, jak tego rodzaju badania mogą przysłużyć się do nawiązywania i wzmacniania relacji z publicznością, poprawy jakości uczestnictwa w organizowanych wydarzeniach, definiowania problemów w ramach danego procesu lub organizacji, a także wprowadzenia „akcji naprawczych”. Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie omówienie łatwych w użyciu i skutecznych technik badawczych, a także sposobów pracy z wynikami badań, które nie wymagają zatrudniania zewnętrznych ekspertów czy uruchamiania znacznych środków finansowych.  

Warsztaty prowadzone są w języku polskim, a udział w nich jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na adres e-mail: praktycykultury@strefakultury.pl. Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniem wizerunku uczestników w ramach programu „Praktycy Kultury” – [Praktycy Kultury – dane osobowe.] [Zgoda na wykorzystanie wizerunku – Praktycy Kultury].

Prowadząca:

Katarzyna Wala jest etnografką, animatorką, badaczką jakościową, specjalizuje się w badaniach typu design research (badaniach zakorzenione w procesach projektowych – Design Thinking, Service Design Thinking). Od wielu lat współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, gdzie pełni rolę Latającej Socjolożki; pełni funkcję Metodyczki ds. Badań i Ewaluacji w programie Generator Innowacji. Sieci wsparcia (w ramach Programu Operacyjnego: Wiedza Edukacja Rozwój). Współpracuje z hub:raumem jako specjalistka ds. badań jakościowych.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej