27.02.2019 Środa

Wkrótce rusza nowy program wsparcia rozwoju miejskich kadr kultury

Strefa Kultury Wrocław rozpoczyna kolejne działanie w ramach programu Praktycy Kultury. Skierowany do pracowników wrocławskich instytucji i miejskich bibliotek publicznych projekt ma poprawić jakość działań w obszarze współpracy z publicznością. Pełny harmonogram ogłoszony zostanie wkrótce.

fot. Jerzy Wypych

Tegoroczna propozycja zostanie oparta na doświadczeniach programu audience development, realizowanego podczas przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury w 2015 roku oraz podczas obchodów ESK w 2016 roku. Szkolenie, którego głównym celem było podniesienie jakości działań wrocławskich organizacji i instytucji kultury w pracy z publicznością, prowadzone było wówczas przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 i Fundację Impact.

W 2019 roku Strefa Kultury Wrocław przy współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia i Departamentem Spraw Społecznych, przygotowuje kontynuację tych działań. Tegoroczna edycja skierowana będzie do przedstawicieli miejskich instytucji kultury, które jeszcze nie uczestniczyły w programie. Przygotowywana jest też specjalna ścieżka dopasowana do potrzeb i oczekiwań pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Badanie publiczności

Ważnym zadaniem podjętym w obszarze projektu będzie także przeprowadzanie szerokiej diagnozy wrocławskiej odbiorców kultury. Badanie segmentacyjne publiczności we Wrocławiu służyć będzie dostosowaniu i rozwojowi programu miejskich instytucji kultury oraz scharakteryzowaniu grup korzystających z oferty kulturalnej w mieście.

Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2019 roku. Pełny harmonogram działań ogłoszony zostanie wkrótce.

Praktycy Kultury

To prowadzony od 2018 roku program kompetencyjny skierowany do pracowników wrocławskiego i dolnośląskiego sektora pozarządowego i instytucji kultury oraz osób pracujących niezależnie. „Praktycy” opierają się przede wszystkim na współpracy i wymianie wiedzy, a ich działania skupione są na profesjonalizacji i ułatwieniu zdobycia nowych umiejętności. Możliwe jest to dzięki organizacji warsztatów, spotkań, konferencji, jak i otwartych sesji kreatywnych, prowadzonych przez ekspertów z Polski i zagranicy.

Więcej informacji: www.strefakultury.pl/PraktycyKultury