6.05.2019 Poniedziałek

PSIjaciele – jak buduje się przyjaźń między dzieckiem i psem?

Jak rozumieć psy i to, co nam mówią? W maju kontynuujemy cykl spotkań warsztatowych dla dzieci, podczas których dogoterapeutka, Katarzyna Szakowska, opowiada o psach – ich mowie ciała, potrzebach i sygnałach, jakie nam dają!

Pamiętacie projekt „Bezpieczna PSIjaźń”? A może kojarzycie kolorowe psie animacje z tramwajów i autobusów, które uczyły Was, jak obchodzić się z napotkanym na drodze zwierzakiem? Katarzyna Szakowska wraca ze swoim pomysłem na edukację w zakresie nawiązywania i pielęgnowania więzi z psami. Tym razem są to spotkania pod hasłem PSIjaciele – dedykowane dzieciom i ukierunkowane na to, żeby ich relacje z psami były bezpieczne i budowane na lata.

W ramach warsztatów odbywających się na Pilczycach dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej o budowaniu bezpiecznego kontaktu z psami, o czytaniu sygnałów, jakie dają im zwierzęta, a także o tym, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie dbać o zwierzaki. Uczestnicy poznają też ważne dla danej rasy cechy charakteru czy sposób funkcjonowania psów, dzięki czemu unikną w przyszłości nietrafionych wyborów przy przyjmowaniu czworonogów.

Program:

12 maja, godz. 11:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat
19 maja, godz. 11:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat
26 maja, godz. 11:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat

Zapraszamy serdecznie, warsztaty są bezpłatne!

Zapisy na warsztaty: psijacieleprojekt@gmail.com

Więcej informacji: PSIjaciele

Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych Piast, ul. Rękodzielnicza 1

Projekt realizowany jest w ramach Mikrograntów.